Úvod > Co chcete dělat? > Via ferrata v Táboře
Letní sporty

Via ferrata v Táboře

V táboře si mohou milovníci skalního lezení vyzkoušet krátköu cvičnou ferratu, vhodnou zejména pro začátečníky. Vysoká je asi 30 metrů s obtížností B. Po celé délce trasy je dobře uchycené ocelové lano a několik stupových kramlí.

Táborští horolezci vytyčili v údolí Lužnice jištěnou cestu – viu ferratu. Po hraně nejvyšší lomové stěny mimo linie lezeckých cest byla vytýčena a osazena více než 80 metrů dlouhá trasa. Jistící 24mm lano je uchyceno na třiceti lepených kotvách, po cestě jsou čtyři jistící stanoviště. Trasa zahrnuje devět merů strmých ocelových žebříků.

Jedná se o jednoduchou cvičnou cestu, která dál nikam nevede, po jejím vylezení musíte zase sejít dolů. Pro zkušené ferratisty to bude hračka na pár minut, začátečníci však mohou být mírně překvapení a jejich výstup může chvíli trvat než najdou správné stupy na nohy.

K ferratě se dostanete pojedete-li ulicí Bechyňskou dolů k řece Lužnici. Před mostem zabočte doprava. Po levé ruce budete mít řeku, po pravé se po chvilce vynoří ze stromů skála s ferratou. Asi 50 m za skálou je malé parkoviště.

Zobrazit více