Úvod > Co chcete dělat? > Věžické údolí s rybníkem Věžák
Příroda

Věžické údolí s rybníkem Věžák

Věžické údolí patří k nejmalebnějším místům Českého ráje. V jeho středu leží Věžický rybník zvaný Věžák známý z oblíbeného filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.
Věžický rybník má unikátní břeh – skalní věže vystupují přímo z hladiny rybníka. Pro svoje unikátní klima bývá označován za českorajské Benátky, především kvůli výskytu teplomilných rostlin, které se na zbytku území již málokde vyskytují. Když budete pečlivě sledovat skály na druhé straně rybníka, již zanedlouho objevíte tu, která ve filmu posloužila scéně, kdy malý Vašek s tatínkem lezou na první skálu a Jana Preissová v roli maminky jim to zakáže v domnění, že tohle je jediná skála široko daleko…

Písčité dno a teplá voda lákají v létě ke koupání. K přístupu do vody je vhodná například louka u hráze poblíž parkoviště. Pro turisty zde bývá v sezóně k dispozici mobilní stánek s rychlým občerstvením a na břehu rybníka funguje informační středisko Správy CHKO Český ráj. Údolím vede žlutá turistická značka a naučná stezka Podtrosecká údolí. Cesta je vhodná též pro cyklisty.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Recall

Penzion Recall

Troskovice, Liberecký kraj
Zámecká restaurace Hrubá Skála

Zámecká restaurace Hrubá Skála

Turnov, Liberecký kraj
Indiánské týpí v Českém ráji

Indiánské týpí v Českém ráji

Turnov, Liberecký kraj