Úvod > Co chcete dělat? > Hung Kar-Kung fu v Praze - bojové umění pro každého
Životní styl

Hung Kar-Kung fu v Praze - bojové umění pro každého

Pravidelné tréninky jihočínského bojového umění kung fu Hung Kar v Praze 5. Hung kar se řadí mezi styly kungfu pocházející z jihočínského kláštera šaolin. Jeho původ lze najít v technikách zen buddhistického mnicha Boddhidharmy ze 6. století našeho letopočtu.
Tým veselých lidí různého věku hledá svých řad další lidi se zájmem cvičit. Ať už si chcete zlepšit fyzičku nebo se doopravdy zajímáte o toto krásné bojové umění, rádi vás přivítají! Cvičí se v tělocvičně ZŠ Podbělohorská na Praze 5. Oblečení na cvičení a boty do tělocvičny sebou. Rozpis tréninků najdete na webových stránkách provozovatele, přijďte na jakýkoliv trénink nováčků.

Pro koho je Hung Kar vhodný? Cvičení Hung Kar je vhodné pro každého, kdo si chce zlepšit kondici, učit se sebeobraně, připravit se na závody, zvýšit si sebevědomí, nebo se jenom rozhýbat. Výhodou je, že se dá cvičit v jakémkoliv věku.

Jako oficiální zakladatel stylu Hung Kar se považuje talentovaný šaolinský učedník Hung Hay Goon. Který kolem roku 1812 zakládá školu tygra a jeřába. Tento styl v průběhu 19. Století patří mezi pět nejvýznamějších stylů jižní Číny. A svým neustálým rozvojem přetrvává až dodnes jako jeden z nejlepších systémů kung fu na světě.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020