!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Trasa pro vozíčkáře v Kladrubech u Vlašimi
Letní sporty

Trasa pro vozíčkáře v Kladrubech u Vlašimi

V Rehabilitačním ústavu Kladruby nedaleko Vlašimi se nachází několik turistických okruhů určených pro vozíčkáře. Hlavní trasa vede lesoparkem a je dlouhá zhruba pět kilometrů.
Lesopark s asfaltovými cestami, perfektně značenými trasami a velmi dobře čitelnými směrovými ukazateli umožňuje pacientům ústavu i návštěvníkům na vozíčku bezpečný pohyb bez nebezpečí úrazu a tím pádem klidný odpočinek v něm. V celém lesoparku je navíc řada odpočívadel s lavičkami.

Trasa, která měří něco málo přes pět kilometrů, tvoří dva okruhy. Jeden je dlouhý zhruba tři a půl kilometru a druhý půl druhého. Ten má nejsnazší obtížnost a je značený modrými značkami vozíčkáře. Delší patří mezi střední stupeň a vozíčkáři se v jeho případě mohou vydat po červené.

Lesopark, který se začal budovat v roce 1981 u příležitosti Mezinárodního roku invalidů je především dílem obětavých dobrovolníků a zaměstnanců rehabilitačního ústavu. V rozmezí let 1981 až 1990 na něm bez nároku na honorář odpracovali osmnáct tisíc hodin.
 

Cyklostezka z Kladrub do Trhového Štěpánova

Cyklostezka spojuje Trhový Štěpánov a rehabilitační ústav Kladruby – Tehov a je napojena na naučnou stezku v okolí Rehabilitačního ústavu Kladruby.

Zvláštní povrch je vhodný pro invalidní vozíky, ale i seniory a rodiny s dětmi. Na trase je umístěno několik laviček a informačních tabulí speciálně uzpůsobených tak, aby informace byly snadno viditelné pro turisty na handbicích a invalidních vozících.

Délka trasy: 4 km
Náročnost trasy: stezka s asfaltovým povrchem
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 6. 2021