Úvod > Co chcete dělat? > Koňská opera - jízdy na koních
Koňská opera - jízdy na koních
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Koňská opera - jízdy na koních

Letní sporty
Akce pro děti, mládež i dospělé, jejichž hlavní náplní jsou jízdy na koních. Překážkou není ani smyslové či pohybové postižení. Nabízíme víkendové či týdenní pobyty u koní nebo dětské koňské pobytové tábory. A pro pokročilé jezdce putovní výlety na koních.
Koňská opera vás naučí příjemnou a pozvolnou formou jezdeckým zkušenostem. Můžete si jen nezávazně zajezdit na koních nebo se zaměřit na postupné získávání lepší a lepší jistoty v sedle. Výuku či jízdy na koních nabízí mnoho farmářů či lidí od koní. Málokde se vám ale, obzvlášť pokud jste úplný začátečník, budou plně věnovat a naučí vás s koníkem správně komunikovat a bezpečně ho ovládat.

Naším specifikem je individuální přístup k jezdcům i koním a maximální ohled ke schopnostem a potřebám každého jezdce. Všechny pořádané akce jsou zaměřené na výuku a jízdy na koních a koně samotné a jsou otevřené všem zájemcům bez ohledu na jejich předchozí zkušenosti či znalosti.

Koňská opera je určena dětem, mládeži i dospělým, překážkou není ani smyslové či pohybové postižení. Důležitá je samozřejmě podmínka schopnosti jízdy na koni a to alespoň na tzv. voltižním sedle (madla).

Program jízd je na všech akcích Koňské opery takřka stejný. Výuka jízdy na koni probíhá ve skupinkách rozdělených podle zkušeností účastníků a jejich nároků na asistenci. Každý „dospělý“ účastník (dospělí a děti cca od 12 let) absolvuje vždy cca hodinu jízdy na koni dopoledne a hodinu odpoledne. Většinou se jedná o vyjížďky do terénu, ale též využíváme venkovní jízdárnu.

Všechny programy Koňské opery se konají nedaleko Vlašimi, ubytování je zařízeno v útulných ubytovnách Českého svazu ochránců přírody Vlašim nebo ve Spolkovém domě. Stáj se nachází v přírodě, u Blanického mlýna.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 2. 2020