Úvod > Co chcete dělat? > Rodinná cukrárna ve Vlašimi
Gurmánská turistika

Rodinná cukrárna ve Vlašimi

Cukrárna se nachází v domě z roku 1898 v centru Vlašimi na Žižkově náměstí. Rodinný podnik navazuje na tradici, která byla po několik desítek let přerušena. Po náročné rekonstrukci domu rodina opět otevřela cukrárnu s vlastní výrobou zákusků, dortů, zmrzliny, chlebíčků a obložených baget.
Mlsalo se už ve starém Egyptě, ale až v 18. století dokázal člověk tento požitek dovést k dokonalosti, když vymyslel cukrárnu. A sladkých útočišť, z nichž se line neodolatelná vůně kávy a čerstvých zákusků, dodnes přibývá. Jedno takové se nachází i na Žižkově náměstí ve Vlašimi.

Lidé do něj chodí na kus řeči se známými, léčit si své bolístky nebo jen tak sladce hřešit. Vždycky s něčím dobrým, lahodným a voňavým... Máte chuť na dortík s pravou šlehačkou, nadýchaný indiánek, křehký kremschnitte s poctivým pudinkovým krémem? Nebo dáte přednost výletu za francouzskými macarons, palačinkami, osvěžující zmrzlinou nebo raději chlebíčky a tousty? Pak s návštěvou tohoto kulinářského ráje dlouho neváhejte.

Rodinná cukrárna, která má vlastní výrobnu, patří k dominantám historického centra Vlašimi. Byla založena v roce 1997 a o 12 let později se přestěhovala do citlivě zrekonstruovaného domu z roku 1898. Samozřejmostí jsou zde zmrzlinové a ovocné poháry, francouzské palačinky a dále pak panini, quesadillas anebo zapečené tousty. K příjemnému posezení zde nabízejí mnoho druhů kávy a horké čokolády a také koktejlů.

Provozovatel

Petra a Pavel Bayerovi

Žižkovo náměstí 140
258 01 Vlašim
Tel.:
+420 317 844 184
Tel.:
+420 602 206 041
Email:
cukrarna@cukrarna...
WWW:
www.cukrarnavevla...
WWW:
tourist.posazavi.com
GPS:
49,708820 14,898262
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
Meduňka ve Vlašimi

Meduňka ve Vlašimi

Vlašim, Středočeský kraj
Geopark kraj blanických rytířů

Geopark kraj blanických rytířů

Vlašim, Středočeský kraj
Koupaliště Na Lukách ve Vlašimi

Koupaliště Na Lukách ve Vlašimi

Vlašim, Středočeský kraj
Socha kardinála Jana Očka ve Vlašimi

Socha kardinála Jana Očka ve Vlašimi

Vlašim, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí