!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Jezdecká stáj Vlašim - výuka jízdy na koni
Letní sporty

Jezdecká stáj Vlašim - výuka jízdy na koni

Přijďte strávit den netradičně do nové jezdecké stáje u Blanického mlýna ve Vlašimi a poznejte jaký je pohled z koňského hřbetu. Výuka jízdy na koni je určena jak pro děti, tak dospělé.
Jezdecká stáj Vlašim nabízí výuku na koních od začátečníků až po hobby sportovní jezdce, vyjížďky do přírody, výlety koňským povozem, letní tábory, víkendové pobyty a plno dalších akcí spojených s koňmi.

Pro všechny, kteří nikdy neseděli na koni, je doporučovaná lonž jako první seznámení s jízdou (probíhají průpravná cvičení, tělo se protáhne a zajistí se základ pro korektní sed a důvěra v koně). Výcvik na lonži je maximálně půlhodinový, poté může pokračovat buď jízdárnou nebo vyjížďkou.

Pokud jste již seděli na koni, není výcvik na lonži třeba, ale doporučuje se jízdárenský výcvik na ohraničeném prostoru. Jezdec tak získá kontrolu nad svým sedem a osvojí si základní vedení koně, prohloubí své dovednosti a získá více důvěry. Pro ty, kteří si nejsou v sedle jisti, je možnost využít voltižní madla, případně westernové sedlo s hruškou.

Pro začátečníky, kteří se chtějí projet po okolí a relaxovat, je vyjížďka jednou z mnoha nabídek, koně jsou i venku velmi klidní a poslušní, během jízdy se vám bude trenér věnovat, opravovat sed, radit a vyzkoušíte si i samostatné ovládání koně, abychom rozvíjeli jezdecké schopnosti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2019
4.9.
Středověké kozmické slavnosti

Středověké kozmické slavnosti

Kozmice, Střední Čechy
14.5.
16.5.
Zručský májový běh

Zručský májový běh

Zruč nad Sázavou, Střední Čechy
29.5.
Sázavský klášter - open air koncert

Sázavský klášter - open air koncert

Sázava, Střední Čechy
10.9.
11.9.
Rock'N'Ride v Benešově

Rock'N'Ride v Benešově

Benešov, Střední Čechy