!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Trabant muzeum Praha Motol
Kultura

Trabant muzeum Praha Motol

V pražském Motole naleznete muzeum věnované nejznámějšímu výrobku východoněmeckého automobilového průmyslu – trabantu. Seznámíte se zde s kompletní historií tohoto vozu s dvouválcovým dvoutaktním motorem a s karosérií z duroplastu.
Srdce každého příznivce automobilu Trabant pookřeje v muzeu trabantů v pražském Motole, v budově STK v Plzeňské ulici. Vystaveny jsou zde auta v původním dochovaném stavu, ale i dobová garáž s opravovaným závodním Trabantem nebo předměty denní potřeby z bývalé NDR.
 
Muzeum se věnuje kompletní historii výroby vozů značky Trabant, od prvního předchůdce Trabanta AWZ P70 (1954), přes Trabant P 60 (600), Trabant 601 nejběžnější a nejznámější provedení, až po nejnovějšího čtyřtaktního Trabanta 1,1 s motorem původem z VW POLO (1989 – 1991), se kterým byla výroba těchto vozů v roce 1991 ukončena.

V části uříznutého vozu si můžete zkusit, jak se tehdy sedělo, řídilo a řadilo v Trabantu. Vojenský Trabant Kübel tu společně s vojáky hlídá Brandenburskou bránu v Berlíně, před vpádem nepřátelských imperialistických vojsk. V přívěsném vozíku pod průhledným krytem si můžete prohlédnout dobové kempařské vybavení, včetně konzerv a kotlíku.

Děti budou nadšené ze závodní dráhy, kde si mohou samy s modely trabantů zasoutěžit.
Zobrazit více