Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Továrna a vzorkovna Sipral ve Strašnicích
Památky

Továrna a vzorkovna Sipral ve Strašnicích

Nový areál je umístěn v průmyslové zóně v Praze 10-Strašnicích v návaznosti na ostatní budovy této zóny. Výstavba vlastního areálu probíhala ve velmi krátkém čase a za použití vlastních technologií a materiálů. Na budově spolupracovali architekti D. A. Stanislav Fiala, nebo Martin Rajniš.
Celá budova je opláštěna stříbrným vlnitým plechem s tepelnou izolací v kombinaci s hliníkovými okny povrchově upravenými přírodní eloxáží. Průčelí objektu dominuje prosklený zavěšený plášť s velkoplošnými izolačními dvojskly a hliníkovými okny s vnějšími žaluziemi. Stříbřité plochy opláštění doplňuje lehce namodralý odstín zasklení. Do přední části je situována administrativní část, v zadní delší části je umístěna výrobní hala.

V interiéru je uplatněna kombinace pohledových betonů a přírodního dřeva s prvky ze skla, hliníku a pozinkované oceli. Průhledem přes hlavní prosklenou fasádu, skleněné schodiště a prosklené stěny dělícího koridoru je možné nahlédnout do prostorné výrobní haly.

Celý objekt je v exteriéru i v interiéru doplněn řadou zajímavých detailů jako jsou např. vnější stabilní horizontální slunolamy z póroroštů, které při slunečném počasí razehrávají fasády stínovými efekty.

Provozovatel

Sipral a.s.

Třebohostická 3165/5a
100 00 Praha 10
WWW:
www.sipral.cz
WWW:
www.archiweb.cz
GPS:
50,076199 14,509046
 
Region:
Praha
Město:
Praha 10
Tipy na výlet:
Praha 10 a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny