Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Posázavský Pacifik aneb Párou Posázavím
Historické a vojenské akce

Posázavský Pacifik aneb Párou Posázavím

Vydejte se na okružní jízdu parním vlakem do oblasti dolního Posázaví a Ladova kraje s návštěvou Týnce nad Sázavou. Svezete se po jedné z našich nejkrásnějších lokálek z Prahy přes Davli do Týnce a zpět přes Čerčany a Senohraby.
Vydejte se na okružní jízdu parním vlakem do oblasti dolního Posázaví a Ladova kraje s návštěvou Týnce nad Sázavou. Pojedete s námi po jedné z našich nejkrásnějších lokálek z Prahy přes Davli do Čerčan. Trati, která vede romantickým krajem kolem řeky Vltavy a Sázavy, dali za první republiky trampové název Posázavský Pacifik a ten jí zůstal dodnes. Trať je vedena v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a přes nejvyšší kamenný most na místních drahách u Žampachu u Jílového u Prahy.

Parní vlak odjíždí v 9:54 hod. z pražského Smíchovského nádraží a přes Davli, Jílové u Prahy a Krhanice vás doveze do Týnce nad Sázavou. Než se vlak vydá na další cestu, budete mít dostatek času prohlédnout si město a jeho památky anebo se jen tak projít podél řeky Sázavy. Na cestu do Prahy po trase přes Čerčany a Senohraby se vlak vydá ve 14:22 hod. Ve vlaku je po celou dobu zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze.
 

A kolik stojí jízdné? 

  • Celý okruh Praha-Smíchov – Praha-Smíchov 440 Kč
  • Praha-Smíchov – Týnec nad Sázavou 340 Kč
  • Týnec nad Sázavou – Praha-Smíchov 240 Kč

Nástup do parního vlaku je možný pouze s předem zakoupenou jízdenkou. Jízdenky koupíte v předprodeji ve všech pokladnách a na e-shopu ČD.
 

Po trase parního vlaku se nacházejí další místa, která stojí za návštěvu:

  • Týnec nad Sázavou: městské muzeum, kde je kromě stálé expozice týnecké kameniny k vidění i výstava oděvů a doplňků z let 1890–1910 s názvem „Viktoriánská doba a její móda. Při návštěvě týneckého hradu máte jedinečnou možnost seznámit se i s jeho pozoruhodnými obyvateli – netopýry.
  • Jílové u Prahy: Regionální muzeum se specializací na zlato (cca 2 km od stanice Jílové u Prahy)
  • Kamenný Přívoz: nástupní místo na známou turistickou Posázavskou stezku, na níž se nachází vyhlídka na železniční viadukt Žampach – nejvyšší kamenný železniční most v České republice
  • Krhanice: Vojenské muzeum Lešany (cca 1 km od stanice Krhanice)
  • Zřícenina hradu Zbořený Kostelec (cca 2,5 km od Týnce nad Sázavou)

Provozovatel

České dráhy a.s. - stanice Praha Smíchov

Nádražní 279
150 00 Praha 5
WWW:
https://www.cd.cz...
WWW:
https://www.cysne...
GPS:
50,060660 14,408690
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Vánoční jarmark na Andělu

Na Andělu naleznete kvalitní zboží, kterým uděláte radost svým blízkým či sami sobě. Můžete se těšit na prodej předmětů s vánoční tematikou a typické vánoční občerstvení.
Praha 5, Praha

Mikulášské jízdy v Praze

Na návštěvníky čekají oblíbené jízdy výletním vlakem Cyklohráček a parního vlaku po Praze i okolí.
Praha 5, Praha

Hvězda Aleny Ladové

U příležitosti třicátého výročí úmrtí malířky a ilustrátorky Aleny Ladové (1925—1992) se koná její první samostatná výstava v Praze po téměř padesáti letech.
Praha 2, Praha

Přednáška o pevnosti Terezín

Jak se stavěla pevnost Terezín a jaké byly okolnosti jejího vzniku? Jaká byla debata o jejím umístění? Na tyto otázky Vám odpoví přednáška Jiřího Hofmana.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Factory Pro – fitness v Praze na Smíchově a na Hradčanské

Společnost Factory Pro je poskytovatelem služeb v oblasti fitness a wellness od roku 1999. Klientům poskytujeme komfortní, příjemné a čisté prostředí, s technickým zázemím klubů vyšší kategorie. Vybrat si můžete z poboček na Smíchově nebo Hradčanské v Praze.
Praha 5, Praha

Přístav Praha Smíchov – ochranný přístav na Vltavě

Smíchovský přístav byl vybudován na smíchovské straně Vltavy mezi lety 1899–1903 jako ochranný vorový přístav. Dnes se na jeho místě nachází přístav malých plavidel, tábořiště karavanů a sportovní plochy.
Praha 5, Praha

IQ pohyb

V našem centru se zaměřujeme na zdravý a sportovně-funkční přístup k samotnému životnímu stylu jedince. Mottem naší práce s vámi je výuka inteligentního pohybu, využitelná nejen při všech sportovních aktivitách, ale i v běžném životě, jako prevence proti možným civilizačním onemocněním.
Praha 5, Praha

Znovuzrození české tradice Botas

Oficiální obchod značky BOTAS 66 v Praze, provozovaný designéry značky. Je místem, kde si můžete nejen vyzkoušet všechny modely z aktuální kolekce, ale také nahlédnout do archivu, seznámit se s používanými materiály a vůbec poodhalit kouzlo ikony českého designu.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Caravan Park Camping Císařská louka Praha

Caravan Park nabízí možnost kempování s karavanem, obytným vozem nebo stanem. Camp je celý oplocený a plně vybavený. Prostor kempu je hlídaný, máme travnaté plochy k rekreaci a sportu a tiché prostředí oddělené z obou stran Vltavou.
Praha 5, Praha

Restaurace Na Kopci

Michelin Bib Gourmand. To je ocenění, kterým se může pyšnit malý rodinný podnik v Praze. Toto ocenění ve zkratce znamená, že restaurace nabízí vynikající jídlo za rozumné ceny. V menu najdete speciality české a francouzské kuchyně založené na sezónních a lokálních surovinách.
Praha 5, Praha

Praguecamp na Císařské louce

Jedinečně umístěný a mnoha lety prověřený kemp se nachází na jednom z pražských ostrovů jen 1 km od centra Prahy. Příjemné ubytování v klidném prostředí poskytuje zázemí všem typům cestovatelů, ať už cestujete obytným autem, karavanem nebo jen se stanem nebo batohem.
Praha 5, Praha

Vinice u Starého purkrabství na Vyšehradě

V roce 2006 vznikly v jihozápadní části Vyšehradu, u Starého purkrabství, tři malé vinice. Tradice středověkého vinohradnictví se vrátila opět po třech stoletích.
Praha 2, Praha