Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Továrna Fastherm v Praze 10
Památky

Továrna Fastherm v Praze 10

Prostory původní továrny byly v minulosti několikrát nevhodně upraveny, proto bylo přistoupeno k celkové rekonstrukci objektu, na které se podíleli známí čeští architekti jako jsou např. Stanislav Fiala nebo Martin Rajniš.
Bývalé sídlo společnosti Fastherm zabývající se distribucí tmelů, těsnění a kotevní techniky se nachází v Úvalské ulici v Praze 10. Prostory původní továrny byly v minulosti několikrát nevhodně upraveny, investor proto přistoupil k celkové rekonstrukci objektu, která spočívala kromě administrativního zázemí i v rekonstrukci skladů a výrobních prostor.

Během rekonstrukce došlo k doplnění exteriéru stavby prosklenou fasádou vedoucí do dvora, novými hliníkovými okny, pozinkovanou sendvičovou konstrukcí střechy a dlouhým střešním světlíkem, který přivádí do interiéru denní světlo. V interiéru byla vybudována nová dřevěná podlaha, lexanové či sádrokartonové příčky a skleněné zábradlí.

Provozovatel

Sipral Česká republika

Třebohostická 5a/3165
100 00 Praha 10
Email:
sipral@sipral.com
WWW:
https://www.sipra...
WWW:
www.archiweb.cz
GPS:
50,076199 14,509046
 
Region:
Praha
Město:
Praha 10
Tipy na výlet:
Praha 10 a okolí
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Bloudíme, hledáme, poklad ten najdeme!

Tentokrát mluvící kocour Vilík a jeho kamarádka stojí před složitým úkolem: jak otevřít záhadný kufr, který byl ukrytý na půdě. Potřebují k tomu pomoc dětí, které luští rébusy, odpovídají na hádanky a plní různé úkoly. Každý úspěch odhalí další nápovědu k otevření kufru.
Praha 10, Praha

Dostali jsme dárek – zvířátko!

Které z dětí nezatoužilo alespoň jednou po živém zvířátku? Ale domácí mazlíček není hračka. Proto první díl cyklu Dobrodružství s Vilíkem seznamuje děti zábavnou formou s péčí o něj. Dozvědí se, jak se o svého mazlíčka správně postarat, čím ho krmit, jaký mu připravit pelíšek…
Praha 10, Praha

Ve škole či na ulici nejsme žádní uličníci!

Mluvící kocour Vilík a jeho kamarád z osmičky zažijí jeden den plný napětí.
Praha 10, Praha

Loutkařský kurz

Loutkařský kurz je určen všem dětem, které jsou okouzleny loutkovým divadlem. Hlavním cílem kurzu je objevování možností loutkového divadla jako jedné z alternativ na socializaci a zaměřením na praktickou realizaci. Budeme se zabývat všemi divadelními komponenty, hereckou a vizuální.
Praha 10, Praha

Aktivity v okolí

Továrna a vzorkovna Sipral ve Strašnicích

Nový areál je umístěn v průmyslové zóně v Praze 10-Strašnicích v návaznosti na ostatní budovy této zóny. Výstavba vlastního areálu probíhala ve velmi krátkém čase a za použití vlastních technologií a materiálů. Na budově spolupracovali architekti D. A. Stanislav Fiala, nebo Martin Rajniš.
Praha 10, Praha

BR divadlo

Divadélko, které se svým maskotem a hrdinou, mluvícím kocourkem Williamem Henrym III. – alias Vilíkem, je zaměřené především na dětského diváka.
Praha 10, Praha

Rodinné a komunitní centrum Jablíčkov

Vytváříme přátelský prostor pro setkávání rodin s dětmi, smysluplné trávení volného času, společný růst, podporu a sdílení.
Praha 10, Praha

Kung Fu pro děti

Jsme Kung Fu škola Si-Fu Petra Brunnera s 25 letou tradicí. Trénujeme děti, dorost i dospělé.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostel A&O Praha Rhea v Malešicích

Hostel a&o Prague Rhea se nachází blízko Malešického parku, jen 200 metrů od tramvajové zastávky Zborov a 20 minut jízdy tramvají od historického centra Prahy. Kapacita zařízení je cca 1 000 osob, kterým slouží 350 jednolůžkových, dvoulůžkových a rodinných pokojů a apartmánů.
Praha 10, Praha

Malešický mikropivovar

Pivovarská restaurace s letní zahrádkou a s odděleným salónkem až pro 50 osob, oblíbeným pro pořádání soukromých či firemních večírků. 10 rotujících výčepních kohoutů, výběrová pivotéka s lahvovými pivy z celého světa. Domácí kuchyně včetně každodenního poledního menu.
Praha 10, Praha

Comfort Hotel Prague City East

Bydlete v americkém stylu. Hned u vstupu se můžete těšit na zářícího amerického veterána.
Praha 10, Praha

Hotel Don Giovanni

Moderní hotel postavený v roce 1995 je pojmenovaný podle slavné Mozartovy opery Don Giovanni. Jjediný hotel řetězce Great Hotels of The World v České republice.
Praha, Praha