Úvod > Co chcete dělat? > Šťastná země – spousta atrakcí na jednom místě
Šťastná země - spousta atrakcí na jednom místě
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Šťastná země – spousta atrakcí na jednom místě

Areál s obrovským množstvím atrakcí (trpasličí vesnička, dřevěný hrad, trampolíny, prolézačky...), které jsou však citlivé vůči životnímu prostředí. Nechte se inspirovat a přijeďte s dětmi strávit nezapomenutelný den v krásném prostředí Českého ráje.
V Radvánovicích u Turnova, v těsné blízkosti zámku Hrubá Skála a zříceniny hradu Trosky, se nalézá areál přírodního zábavního parku. Šťastná země nabízí návštěvníkům každý den (v období od konce dubna do září) dřevěný hrad, trpasličí vesničku, více než stovku houpaček a prolézaček, pískové rýžoviště, vzduchové trampolíny a také uížitkový Geopark (který je součástí areálu) v krásném a v létě chladném údolí s pískovcovými skalami, dvěma rybníčky a potokem.

Od roku 2015 je v areálu atrakcí číslo jedna replika hradu Trosky z akátového dřeva v měřítku 1:5. Hrad se bude podobat spíš historickému vyobrazení ze středověku než současné zřícenině. Vedle známých věží Panna a Baba má ještě další čtyři věže a také cimbuří, vstupní brány, ochoz a vyhlídku. V roce 2016 byla stavba oceněna v prestižní soutěži jako „Dřevěná stavba roku“ v kategorii velká dětská hřiště.
 

Kontaktní minizoo

V kontaktní minizoo se budete moci s dětmi seznámit hlavně s domácími zvířátky, která žijí na statku. Pro rok 2020 je pro děti připraven program "Seznámení se zvířátky s průvodcem", kde se děti dozví něco málo o zvířátkách a  společně je nakrmí. Těšit se můžete na malá prasátka, králíčky, husy, kachny, kozy i slepice.
 

Geopark

Dobrodružnou, hravou i poučnou stezku s interaktivními prvky nabízí zdejší Geopark. Kromě informací o Českém ráji, přírodě a geologii si děti vyzkouší, jak se proplavuje písek, uvidí meandrující koryto Jizery a přejdou i adrenalinové závěsné lávky a přechody bažinou.

Jedná se o dobrodružnou, hravou i poučnou stezku s interaktivními prvky, která je naším příspěvkem k rozvoji Geoparku Český ráj. Je zde umístěno 16 tabulí s informacemi o Českém ráji, přírodě a geologii. Využití geoparku je vhodné jak pro 2., tak i pro 1. stupeň základních škol, jako zpestření a doplnění výuky.


Ubytování v teepepee

Chcete s dětmi zažít dobrodružství a užít si návštěvu areálu i mimo běžnou provozní dobu? Přijeďte přenocovat v radvánovickém areálu v indiánských teepepee. Každé teepepee je určeno až pro 10 osob a jsou tou správnou volbou pro strávení dobrodružného víkendu s vašimi dětmi nebo přáteli. V teepepee jsou na podlaze dřevěné podlážky, takže se nemusíte bát, že budete spát na studené zemi, k zapůjčení máme karimatky. Mezi teepepee je k dispozici ohniště a k zapůjčení opékací vidlice. Sociální zařízení se nachází přímo v areálu.
 

Zázemí pro nejmenší

Pro nejměnší návštěvníky a jejich rodiče máme v areálu místnost vedle obchůdku Čtyřlístek, kde je přebalovací pult, rychlovarná konvice, mikrovlná trouba a křeslo na nakojení.
 

Narozeninové oslavy pro děti

Připravte nezapomenutelný narozeninový den pro své děti a jejich kamarády.  U nás si všichni užijí skvělou zábavu a k tomu zajistíme a připravíme oslavu dle Vašeho přání.
Zajistíme a připravíme:
  • narozeninové menu
  • narozeninový dort
  • animační program
  • výzdobu prostor
  • živou nebo reprodukovanou hudbu
  • fotografa
  • uvaděče a moderátora oslavy
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmán Sedmihorské léto

Apartmán Sedmihorské léto

Karlovice, Český ráj
Motel Even Sedmihorky

Motel Even Sedmihorky

Turnov, Český ráj
Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Kemp Sedmihorky v Českém ráji

Turnov, Český ráj