!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pekárna Křepenice
Pekárna Křepenice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Gurmánská turistika

Pekárna Křepenice

Necelých deset let kráčíme ve šlépějích tradičních receptů našich babiček i prababiček, které vždy pekly jen z domácích surovin. Za skvělou chutí křepenického pečiva stojí mnoho dalších let vývoje a zkoušení naší usměvavé a srdečné Alenky, zakladatelky a majitelky pekárny.
Příběh Aleny Kramešové je křupavý, krásně vykynutý a skvěle upečený. Z valašského Vsetína se dostala do Londýna, pak do Prahy a nakonec se přestěhovala do Křepenic u Sedlčan a začala tam péct chleba v domácí pekárně. V křepenické středověké tvrzi si naživo vyzkoušela ošatkové pečení v peci.

Dneska Pekárna Křepenice peče 300 kvasových chlebů denně a můžete si tu nakoupit i další skvělé farmářské mléčné výrobky nebo uzeniny z okolí. Když si zajedete koupit chleba, musíte už na místě zkusit moravský dvojctihodný koláč či škvarky plněný pagáč. Z bývalé Jednoty je dnes dokonalý vesnický krámek, který by mohl být předobrazem všem poctivým podnikavcům.
Zobrazit více

Provozovatel

Pekárna Křepenice

Křepenice 9
264 01, Sedlčany
264 01 Křepenice
Tel.:
+420 608 904 590
Email:
obchod@pekarnakre...
WWW:
https://www.pekar...
GPS:
49,702996 14,348896
 
Region:
Jižní Čechy
Oblast:
Toulava
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Relax Slapy resort – Mlýn v zátoce

Borotice, Střední Čechy
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Jižní Čechy
Divadelní kavárna Hogofogo

Divadelní kavárna Hogofogo

Svatý Jan, Jižní Čechy