Úvod > Co chcete dělat? > Rodinné vinařství Jedlička & Novák v Bořeticích
Gurmánská turistika

Rodinné vinařství Jedlička & Novák v Bořeticích

V polohách přivrácených ke slunci, na svazích Hustopečské pahorkatiny pozvolna přecházejících do úrodných rovin Dolnomoravského úvalu, jsou vysazeny vinice Rodinného vinařství Jedlička & Novák.
35 hektarů viničních ploch vlastních a 9 hektarů pronajatých tvoří dostatečně široký základ pro pěstování dvaceti odrůd révy vinné, která se v tomto prostoru pěstuje prakticky nepřetržitě už od poloviny 14. století. Ani tisíc slov by nestačilo na popsání krásného a malebného prostředí, ve kterém pro vás pěstujeme naše vína.

Nabízíme realizaci posezení pro větší i menší skupinky lidí. Sklep se nachází uprostřed sklepní uličky Kraví Hora (asi 280 vinných sklípků). Posezení je umístěno v původním sklepě ze 30. let minulého století. Ve sklípku je 50 míst k sezení s velkým krbem a taneční prostor. V létě je možnost sezení venku (50 míst). Je zde zbudován krb na opékání selete a udírna – domácí uzené, klobásy. Vzhledem k velké kapacitě sklepa se může skupina osob menší než 25 osob sejít k degustaci s ještě jednou menší skupinou. Délka posezení je 6 hodin. Po překročení tohoto limitu, je za každou započatou hodinu počítáno 1000 Kč navíc.

Dále je možno zajistit prohlídku vinařství, sklepní areál, archivy, výrobní haly, prohlídku vinice (35 ha) – vzdálenost od sklepa 2 km – jedny z nejkrásnějších vinic v naší republice, umístěny na jihovýchodních terasách.

Provozovatel

Rodinné vinařství Jedlička & Novák, Bořetice, a.s.

Bořetice 483
691 08 Bořetice
Tel.:
+420 724 068 595
Email:
vinoboretice@vino...
WWW:
www.vinoboretice.cz
GPS:
48,915290 16,854262
 
 

Vstupné

Cena: 300 Kč

Poznámka:Cena za degustaci 5 druhů přívlastkových vín (pozdní sběry), odborný výklad o víně a vinařství, konzumace neomezeného množství Moravského zemského vína po celý večer a konzumace kávy a čaje.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny