!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Art Restaurace Mánes – místo, kde se snoubí kultura s gastronomií
Gurmánská turistika

Art Restaurace Mánes – místo, kde se snoubí kultura s gastronomií

Mánes opět ožívá! Tento jedinečný a unikátní gastronomický komplex různých stylů kuchyní, atraktivních prostor a kultury nabízí svým návštěvníkům nejen umělecké ale i gastronomické potěšení.
Původní prostor francouzské restaurace byl na základě architektonického návrhu zrekonstruován v duchu české restaurace, která nabízí znamenitou českou kuchyni navazující na tradiční recepty babiček. Díky tomuto může moderní české kulinářství stavět na pevných základech a dosahovat vyšší úrovně. V restauraci, která pojme až 130 hostů v interiérové části a 80 hostů v části terasy, si můžete pochutnat na tradičních českých pokrmech. Z Terasy je navíc možné sledovat ojedinělý výhled na starou matičku Prahu. Prostory jsou navíc doplněné o několik desítek zajímavých uměleckých děl jako například originální fresky Emila Filly.

Budova Galerie Mánes byla vybudována na místě bývalých Šítkovských mlýnů v letech 1928 – 1930 na žádost Spolku výtvarných umělců podle návrhu architekta Otakara Novotného. Jedná se o funkcionalistický komplex staveb, který slouží jako výstavní prostor a restaurace. Restaurace je vyzdobena stropními freskami Emila Filly a samotnou výstavbu podporoval finančně i prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Hlavní myšlenkou Galerie Mánes je, aby se zde střetávali lidé s touhou vychutnat si spojení krásy umění s výjimečnou gastronomií.

Ojedinělá krása zrekonstruovaných prostor funkcionalistického objektu má v sobě genius loci odkazující na historii tohoto slavného místa a skýtá rozsáhlé využití pro všechny návštěvníky. Ať už jdete za kulturou, kulinářským zážitkem, živou hudbou, tancem anebo na firemní konferenci, vždy bude plno místa pro všechny. S kapacitou až 1500 osob je tento objekt jedním z největších v centru Prahy. Ještě teď zde pocítíte dech minulého století, kdy se zde scházeli slavní politici a umělci, jako například Mikoláš Aleš, Antonín Hudeček, Antonín Slavíček či Alfons Mucha.

Pokud zatoužíte po něčem sladkém, doporučujeme navštívit cukrárnu a kavárnu Art Cafe, kde můžete ochutnat jedinečné domácí zákusky a cukrářské výrobky od paní cukrářky, která s láskou každý kousek ráno vyrábí a sama připravuje na pult.
Zobrazit více