Úvod > Co chcete dělat? > Papelote – nové české papírnictví
Papelote – nové české papírnictví
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Papelote – nové české papírnictví

Papelote je nové české papírnictví, v němž papír není pouhým podkladem pro psaní, ale materiálem plným chutí, vůní, zvuků a barev. Papírenský obchod je spojen s malou dílnou, ve které vznikají autorské a ručně vyráběné bloky, sešity, penály, balicí papíry a další chytré nápady.
Za neobvyklým názvem Papelote, jenž pochází ze španělštiny a označuje papírového draka nebo nepotřebný kus papíru ze kterého lze vytvořit něco nového, se skrývá české designové papírnictví, které šíří svého sortimentu, kvalitou zpracování a krásou výsledných produktů zatím nemá na českém trhu konkurenci.

Papelote nabízí široký sortiment originálních sešitů, bloků, balících papírů, penálů, obalů na knihy, plstěných výrobků a dalších produktů, které jsou vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů. Papelote má domov v „srdci Evropy“– Praze, kde také otevřelo svůj první obchod s dílnou a kde najdete sortiment v celé šíři, od výrobků, které jsou určeny do běžné distribuce, až po autorské limitované série. Objevíte zde však také řadu originálních funkčních nápadů, které byste jinde hledali jen stěží – jsou to například gumičky na tužky určené k navléknutí na právě čtenou knihu, zavěšovací kapsy na sešity z filcu nebo originální látkové zavinovací penály.

Pepelote však není pouze obchodem – v papírenské dílně se pořádají nejrůznější workshopy a výstavy.