Úvod > Aktuality > Růžová kola se po zimě vrací do Prahy
Růžová kola se po zimě vrací do Prahy
Letní sporty

Růžová kola se po zimě vrací do Prahy

  • Vydáno24. března 2017
Do ulic hlavního města se po zimě vrací originální růžová kola! Letos bude služba připomínat systémy známé ze západních měst – uživatelé mají totiž nově vypůjčit si kolo jednorázově, bez nutnosti celoroční registrace. Za půjčení růžového kola na hodinu zaplatíte 32 korun, což je přesně stejný obnos jako za jízdenku MHD.
RekoloLetošní novinkou Rekola jsou úplně nová kola, která nechal provozovatel vyrobit přímo na míru svým zákazníkům – všechna jsou stejná, takže se lépe udržují v dokonalém stavu. Mimo originálního rámu jistě oceníte integrovaný košík v řídítkách, bezdušová pohodlná kola s reflexním proužkem, nerezový řetěz, dobrá světla, snadno nastavitelné sedlo nebo příjemně ovladatelný zvonek a mnoho dalšího.
 
Kol navíc bude letos v ulicích o hodně více. V Praze 450 a v ostatních městech dohromady dalších 250. Na exponovaná místa se budou bicykly průběžně zavážet, takže by kola měla být vždy kousek od vás.


Jak systém funguje?

Rekola u knihovnyJednoduchá online aplikace umožňuje půjčit si i vrátit Rekolo podle vašich aktuálních potřeb. Nebudete k němu mít nikdy daleko, v zónách nejsou kola vázána na žádné centrální stanice. Najdete si nejbližší kolo, dostanete kód pro odemknutí a na konci jízdy vrátíte kolo zase zpátky do zóny tam, kde potřebujete! Ve všech městech si letos konečně můžete půjčit kolo jednorázově. Pokud využijete jízdy na kole jen příležitostně nebo jste v Čechách jen na skok, nedává smysl pořizovat si celoroční členství. V aplikaci pouze po registraci zvolíte režim "jednorázové výpůjčky" a můžete vyrazit.
 
Rekolo pointMáte-li celoroční členství za 1 199 Kč, můžete jezdit kdykoli, také ale pouze 1 hodinu. Pokud potřebujete jet déle, zaplatíte za každou další započatou hodinu stejně, jako za jednorázové výpůjčky. Po všech městech jsou umístěny virtuální stojany – tzv. Repointy, v aplikaci mají ikonku parkoviště. Je jich hromada a umožní mít více kol na místech, kde je další jezdci potřebují.
 
Vypůjčit si kolo je možné v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Teplicích a v Olomouci.
Rekola

Rekola

Využijte růžových kol na dopravu ve vašem městě i za ním.

Další aktuality

Využijte možnost navštívit Retro muzeum Praha ještě v Kotvě

Retro muzeum Praha, nyní umístěné ve 4. patře obchodního domu Kotva, se bude v lednu 2024 stěhovat do zatím nezveřejněných nových prostor. Využijte do 14. ledna 2024 příležitost navštívit expozici v jedinečné brutalistní stavbě obchodního domu, který dodává výstavě unikátnost doby. V adventním čase navíc vzpomínky na 70. a 80. léta zpestřuje dobová vánoční dekorace. Pamatujete si ještě, co jste si tehdy přáli nalézt pod stromečkem?
Praha | Kultura

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Michael Rittstein – Nohy na stole, Vánoční jarmark na náměstí v Mnichově Hradišti 2023, Pohádkové prohlídky s komtesou na zámku v Mníšku pod Brdy. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Mláďátka, štěpánské koledování i Silvestr: kdy začínají a kdy končí Vánoce?

Betlémy, cukroví, vánoční stromeček, šupiny z kapra, zlaté prasátko, jmelí, lití olova, házení střevícem nebo krájení jablíček: to všechno jsou zvyky, které už nepatří k adventu, ale do vánoční doby. Víte ale, kdy vlastně Vánoce začínají a kdy končí?
Praha | Životní styl

Čerti na Vltavě se vyrojí v předvečer svátku svatého Mikuláše

Hledáte originální možnosti, jak letos s dětmi oslavit svátek svatého Mikuláše? Co se s nimi vypravit za čerty na Čertovku! Tradiční mikulášská akce se koná v úterý 5. prosince, čertovská loď vyplouvá z podzemního přístaviště Judita. Vyzkoušet můžete i plavbu na nejstarší osobní lodi v Praze – Salonní rychlolodi Nepomuk.
Praha | Zážitky

Prahou jezdí tramvaje a autobusy s vánoční výzdobou

Dopravní podnik hlavního města Prahy vyslal s první adventní nedělí do pražských ulic svoji flotilu vánočně nazdobených vozidel. Cestující se nimi mohou svézt až do Tří králů, tj. do 6. ledna 2024. O vánoční výzdobu se postaraly tisíce vánočních světýlek, vnitřní vánoční dekorace a vnější polepy s vánoční tematikou. Kromě výzdoby tramvajových vozů a autobusů je letos vánočně osvětlená také horní stanice lanové dráhy – Petřín anebo oblíbená Mazačka.
Praha | Zážitky

Když v Praze napadne sníh: tipy, kde si zabobovat, i kde nasadit běžky

Nestává se často, aby v Praze napadl sníh. Respektive tolik sněhu, který by vydržel pár dnů a bylo ho skutečně hodně! Letos však meterologická zima startuje zostra a arktické vzdušné proudy nám poslaly sněhovou nadílku, kterou ocení děti na bobech a dospěláci na běžkách. Kam se za sněhovými radovánkami vydat vám poradí portál Kudy z nudy.
Praha | Zimní sporty

Kde si v Praze zasportovat? Tipy na sportovní centra a indoorové sporty

Nevíte kam si jít v Praze zasportovat? Inspirujte se našimi tipy, které vám prozradí, kde najít dobré posilovny, sportovní centra, lezecké stěny anebo plavecké bazény. Moderně zařízené prostory s kvalitním sportovním vybavením vám umožní aktivní odpočinek, zábavu a relaxaci na špičkové úrovni.
Praha | Životní styl

Kam s dětmi do divadla v Praze? Vyberte si z tipů, kam na představení pro děti

Venku je zimní nevlídno, které nepřeje dlouhým vycházkám. Proto přinášíme pár tipů, kde se s dětmi v teple a suchu pobavíte a rozhodně se nebudete nudit. Inspirujte se a vydejte se s celou rodinou za kulturou na veselá představení do divadel i divadélek nejen pro děti.
Praha | Kultura