Úvod > Aktuality > Růžová kola se po zimě vrací do Prahy
Růžová kola se po zimě vrací do Prahy
"> Růžová kola se po zimě vrací do Prahy
Letní sporty

Růžová kola se po zimě vrací do Prahy

  • Vydáno24. března 2017
Do ulic hlavního města se po zimě vrací originální růžová kola! Letos bude služba připomínat systémy známé ze západních měst – uživatelé mají totiž nově vypůjčit si kolo jednorázově, bez nutnosti celoroční registrace. Za půjčení růžového kola na hodinu zaplatíte 32 korun, což je přesně stejný obnos jako za jízdenku MHD.
RekoloLetošní novinkou Rekola jsou úplně nová kola, která nechal provozovatel vyrobit přímo na míru svým zákazníkům – všechna jsou stejná, takže se lépe udržují v dokonalém stavu. Mimo originálního rámu jistě oceníte integrovaný košík v řídítkách, bezdušová pohodlná kola s reflexním proužkem, nerezový řetěz, dobrá světla, snadno nastavitelné sedlo nebo příjemně ovladatelný zvonek a mnoho dalšího.
 
Kol navíc bude letos v ulicích o hodně více. V Praze 450 a v ostatních městech dohromady dalších 250. Na exponovaná místa se budou bicykly průběžně zavážet, takže by kola měla být vždy kousek od vás.


Jak systém funguje?

Rekola u knihovnyJednoduchá online aplikace umožňuje půjčit si i vrátit Rekolo podle vašich aktuálních potřeb. Nebudete k němu mít nikdy daleko, v zónách nejsou kola vázána na žádné centrální stanice. Najdete si nejbližší kolo, dostanete kód pro odemknutí a na konci jízdy vrátíte kolo zase zpátky do zóny tam, kde potřebujete! Ve všech městech si letos konečně můžete půjčit kolo jednorázově. Pokud využijete jízdy na kole jen příležitostně nebo jste v Čechách jen na skok, nedává smysl pořizovat si celoroční členství. V aplikaci pouze po registraci zvolíte režim "jednorázové výpůjčky" a můžete vyrazit.
 
Rekolo pointMáte-li celoroční členství za 1 199 Kč, můžete jezdit kdykoli, také ale pouze 1 hodinu. Pokud potřebujete jet déle, zaplatíte za každou další započatou hodinu stejně, jako za jednorázové výpůjčky. Po všech městech jsou umístěny virtuální stojany – tzv. Repointy, v aplikaci mají ikonku parkoviště. Je jich hromada a umožní mít více kol na místech, kde je další jezdci potřebují.
 
Vypůjčit si kolo je možné v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Teplicích a v Olomouci.
Rekola – pohodlná a rychlá doprava nejen po Praze

Rekola – pohodlná a rychlá doprava nejen po Praze

Půjčte si růžové kolo kdykoli se vám zachce. Nečekejte v zácpách ani na další dopravní spoj. Dojeďte až tam, kam potřebujete a zamkněte kolo pro dalšího jezdce. Žádné stojany, žádná omezení.