Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídky města Příbram s průvodcem
Památky

Prohlídky města Příbram s průvodcem

Chtěli byste se o Příbrami dozvědět víc, než se dočtete v brožurách na internetu? Využijte nabídky služeb školených průvodců. Prohlídkové okruhy jsou zaměřeny na historii, nejvýznamnější památky města a osobnosti spjaté s Příbramí.
Příbram má turistům opravdu co nabídnout. Vedle vyhlášených návštěvních cílů jako je Svatá Hora či Hornické muzeum Příbram se zde nachází řada historicky zajímavých staveb a tajuplných zákoutí, která mnohdy běžnému návštěvníkovi zůstávají skryta.

Službu je možné objednat v Informačním centru města a cena se liší dle délky trasy. Aktuálně jsou nastaveny čtyři okruhy, program jde ovšem přizpůsobit přímo jednotlivým skupinám.

Službu lze objednat na telefonním čísle 773 747 843, prostřednictvím e-mailu: info@pribram.eu nebo přímo v Informačním centru na adrese: Pražská ulice 129.
  • To nej z historického centra Příbrami – nám. T. G. Masaryka, Zámeček-Ernestinum, Jiráskovy sady, Pražská ulice, Dlouhá ulice, Svatá Hora – délka trasy 3 km, prohlídka trvá 3 hodiny a cena je od 600 Kč.
  • Po stopách hornické minulosti na Březových Horách – náměstí J. A. Alise, sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra, kostel sv. Prokopa, okolí Prokopské štoly, okolí Ševčinského dolu, hornická chalupa – délka trasy 2,5 km, prohlídka trvá 3 hodiny a cena je od 600 Kč.
  • Od Svaté Hory k Hornickému muzeu – Svatá Hora, Pražská ulice, Zámeček-Ernestinum, radnice, kostel sv. Jakuba, kostel sv. Vojtěcha, sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra, kostel svatého Prokopa – délka trasy 7 km, prohlídka trvá 6 hodin a cena je od 1200 Kč.
  • Nenáročná procházka historickým centrem – nám. T. G. Masaryka, Zámeček-Ernestinum, Sokolovna, Jiráskovy sady, Hořejší Obora – délka trasy 2 km, prohlídka trvá 2 hodiny a cena je od 400 Kč.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
Muzeum III. odboje

Muzeum III. odboje

Příbram, Střední Čechy
Galerie Františka Drtikola Příbram

Galerie Františka Drtikola Příbram

Příbram, Střední Čechy
Dům jógy v Příbrami

Dům jógy v Příbrami

Příbram, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy