Úvod > Co chcete dělat? > Holandský selský dům a Galerie Na Konci světa

Holandský selský dům a Galerie Na Konci světa

Kultura
Zveme vás do překrásného prostředí zámeckého parku Veltrusy, do jeho severního cípu, kde stojí Holandský selský dům. Místo nabízí občerstvení, dětské hřiště, odpočinkový prostor, bezbariérový přístup.
V selském dvoře, který se nachází v severním cípu zámeckého parku Veltrusy, se zaměřili na pěstování zeleniny, drobného ovoce, pěstování staročeských květin a chov hospodářských zvířat. V roce 2018 rozšířili drobný prodej ze dvora o bylinkové medy a sirupy z bylinek z Veltruského zámeckého parku (od certifikovaného výrobce). Celoročně je zde k dostání i pravý včelí med přímo od včelaře. A chov hospodářských zvířat byl rozšířen i o králíky (staročeské strakáče), které si především děti mohou zblízka dobře prohlédnout, zatím co dospělí budou jistě obdivovat dokonalé repliky historických králíkáren.

Prostřední dům je galerie, která slouží všem návštěvníkům k prohlídce pravidelných výstav uměleckých fotografií, obrazů, i doplňkových výstav rukodělných výrobků. Mezi vystavujícími se objevila i taková mistrovská díla, jako obrazy výtvarníka Pavla Krále. A s ohromným úspěchem se setkala výstava malířky Ivy Hánlové, která poskytla návštěvníkům pestrou škálu obrazů z prostředí Veltruského zámeckého parku, zámku i blízkého okolí ve všech ročních obdobích.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pikniky na zámku Nelahozeves

Pikniky na zámku Nelahozeves

Nelahozeves, Střední Čechy
Resort Svět

Resort Svět

Úžice, Střední Čechy
Chata Lucie pod slavnou horou Říp

Chata Lucie pod slavnou horou Říp

Mnetěš, Severozápadní Čechy