!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Opat v Broumově - Olivětíně
Gurmánská turistika

Pivovar Opat v Broumově - Olivětíně

Olivětínský pivovar byl založen řeholním řádem benediktinů v letech 1345-1348. Do součásné podoby byl přestavěn v letech 1890-1905. Pivovar kromě výroby klasických výčepních piv a léžáků vyrábí také speciální a nefiltrovaná piva. Ty zde můžete jak ochutnat, tak také nahlédnout do jejich výroby.
Pivovar má vlastní sladovnu a je tak soběstačný s jednou z hlavních surovin k výrobě piva - ječným sladem. Rovněž zdroj vody je vlastní - v objektu pivovaru se nalézá artézská studna. Třetí základní surovinou k výrobě piva, kterou pivovar nakupuje, je žatecký chmel.

Pivovar Olivětín vyrábí své originální pivo dle prastarých receptur. Do samotné výroby zdejšího piva můžete nahlédnout při prohlídkách (komentované prohlídky pro veřejnost v červenci a srpnu, jinak skupiny od 8 osob). Během prohlídky pivovaru, obklopené vůní sladu vyrobeného ve vlastní klasické humnové sladovně a žateckého hlávkového chmele, nahlédnete nejen do tajemství pivovarnictví, ale také do malé stálé expozice, zaměřené zejména na historii zdejšího pivovaru.  

Pivovar vyrábí světlá piva - 8%, 10%, 11%, 12%, 13%, polotmavé 17% a tmavé pivo 10%. Část výroby tvoří též piva nefiltrovaná a speciální jako je tmavé třešňové pivo, pepřové kvasnicové, švestkové medové, kvasničák s bergamotem, brusinkové, rakytníkové, pivo s javorovým sirupem, malinové, zázvorové, s absinthem, šalvějí, levandulí, fenyklem, chilli, černým rybízem nebo aloe vera.

Pivovar Broumov otevřel zrekonsturovanou prodejnu v prostorách pivovaru, kde si můžete zakoupit všechny druhy nabízeného piva včetně reklamních předmětů a dárků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
10.4.
24.4.
Sympozium ilustrace v Broumově

Sympozium ilustrace v Broumově

Broumov, Královéhradecko
17.7.
30.7.
Zrození mumie

Zrození mumie

Božanov, Královéhradecko
29.8.
Běh Teplickými skalami

Běh Teplickými skalami

Teplice nad Metují, Královéhradecko
30.7.
7.8.
Jiráskův Hronov 2021

Jiráskův Hronov 2021

Hronov, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí