Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Opat v Broumově – Olivětíně
Gurmánská turistika

Pivovar Opat v Broumově – Olivětíně

Olivětínský pivovar byl založen řeholním řádem benediktinů v letech 1345-1348. Do součásné podoby byl přestavěn v letech 1890-1905. Pivovar kromě výroby klasických výčepních piv a léžáků vyrábí také speciální a nefiltrovaná piva. Ty zde můžete jak ochutnat, tak také nahlédnout do jejich výroby.
Pivovar má vlastní sladovnu a je tak soběstačný s jednou z hlavních surovin k výrobě piva – ječným sladem. Rovněž zdroj vody je vlastní – v objektu pivovaru se nalézá artézská studna. Třetí základní surovinou k výrobě piva, kterou pivovar nakupuje, je žatecký chmel.

Pivovar Olivětín vyrábí své originální pivo dle prastarých receptur. Do samotné výroby zdejšího piva můžete nahlédnout při prohlídkách (komentované prohlídky pro veřejnost v červenci a srpnu, jinak skupiny od 8 osob). Během prohlídky pivovaru, obklopené vůní sladu vyrobeného ve vlastní klasické humnové sladovně a žateckého hlávkového chmele, nahlédnete nejen do tajemství pivovarnictví, ale také do malé stálé expozice, zaměřené zejména na historii zdejšího pivovaru.  

Pivovar vyrábí světlá piva – 8%, 10%, 11%, 12%, 13%, polotmavé 17% a tmavé pivo 10%. Část výroby tvoří též piva nefiltrovaná a speciální jako je tmavé třešňové pivo, pepřové kvasnicové, švestkové medové, kvasničák s bergamotem, brusinkové, rakytníkové, pivo s javorovým sirupem, malinové, zázvorové, s absinthem, šalvějí, levandulí, fenyklem, chilli, černým rybízem nebo aloe vera.

Pivovar Broumov otevřel zrekonsturovanou prodejnu v prostorách pivovaru, kde si můžete zakoupit všechny druhy nabízeného piva včetně reklamních předmětů a dárků.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Benešov

Penzion Benešov

Broumov, Královéhradecký kraj
Benediktinské oplatky z Broumovského kláštera

Benediktinské oplatky z Broumovského kláštera

Broumov, Královéhradecký kraj
Benediktinské sklepy v Broumově

Benediktinské sklepy v Broumově

Broumov, Královéhradecký kraj