Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum přírody Český ráj
Muzeum přírody Český ráj
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Muzeum přírody Český ráj

Ve stálé expozici Muzea přírody v Prachově se seznámíte s přírodou a historií Českého ráje, zejména Prachovských skal. V zahradě muzea poznáte dřeviny a byliny Českého ráje a volně žijící živočichy ve venkovních teráriích a výbězích.

Muzeum přírody Český ráj se nachází v Prachovském sedle na okraji obce Prachov. Expozice muzea představuje Prachovské skály nejen jako příjemné místo pro turisty, horolezce, ale i jako významnou archeologickou lokalitu, jako dějiště bojů v prusko-rakouské válce i jako součást CHKO a Geoparku Český ráj.

V místnosti nazvané „Žabí ráj" si můžete prohlédnout galerii originálních portrétů středoevropských žab, v jejich přirozeném životním prostředí. Dále je zde umístěna část sbírky jedinečných předmětů, ve tvaru žab z různých materiálů a k různým účelům – naleznete tu žáby plyšové, skleněné, kamenné i žáby jako dekorativní předměty do kuchyně, koupelny či kanceláře. Sbírka těchto zajímavých předmětů pochází téměř ze všech kontinentů – Evropy, Afriky, Asie i Ameriky.

K expozicím muzea patří také muzejní zahrada s dřevinami a bylinami Českého ráje, se stanovišti, kde můžete pozorovat volně žijící zvířata ve venkovních teráriích a výbězích. V zahradě je soustava tůněk, kde se obojživelníci rozmnožují, jedinečná je i tůňka s prosklenou stěnou, kde žijí čolci, ještěrky, skokani, ropuchy a další obojživelníci.

V muzeu dále probíhá řada výstav, přednášek a exkurzí pro dospělé a prožitkových her a soutěží pro rodiny s dětmi.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Casa De Piedra

Restaurace Casa De Piedra

Jičín, Královéhradecký kraj
Kozlovna U Anděla

Kozlovna U Anděla

Jičín, Královéhradecký kraj
Penzion U Synagogy

Penzion U Synagogy

Jičín, Královéhradecký kraj