!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka cesta jediného boha Potvorov - Mariánská Týnice

Naučná stezka cesta jediného boha Potvorov - Mariánská Týnice

Příroda
Hlavním motivem celé stezky je křesťanství, seznamuje návštěvníky s dějinami křesťanství, rytířských a mnišských řádů. Stezka začíná v Potvorově, odtud vede přes Bílov a Červenou horu až do Mariánské Týnice.
Cesta jediného bohaje dlouhá 10 km a najdete na ní 15 informačních tabulí. Symbolicky spojuje románský kostel sv. Mikuláše v Potvorově s barokní stavbou Mariánská Týnice. Je značena modrobílými čtverci a je průchodná v obou směrech.

Stezka se snaží seznámit návštěvníky se souvislostmi týkajícími se křesťanství a chce připomenout, že myšlenky a názory staré tisíce let mohou být i dnes aktuální a mohou pomoci pochopit náš současný svět, jehož morální hodnoty a zvyky právě z křesťanství vychází.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Hotel Jesenice na Rakovnicku

Hotel Jesenice na Rakovnicku

Jesenice, Střední Čechy