!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum hraček v Brně - stálá expozice v Měnínské bráně

Muzeum hraček v Brně - stálá expozice v Měnínské bráně

Kultura
Jezdíte rádi na výlety, ale vaše děti se při nich nudí? Pak se od nás nechte pozvat do muzea, kde se zabaví opravdu celá rodina. Vaším cílem bude Muzeum hraček v Měnínské bráně v Brně.
Nejčastější větou, kterou tu dospělý návštěvníci pronášejí, je Tohle jsem jako malý měl také nebo Tohle jsem chtěl a rodiče mi to nekoupili.

Najdete tu vše, co se týká dětského světa: panenky, kočárky, loutková divadla, autíčka, hry i stavebnice. Zkrátka všechno, s čím si děti hrály a hrají. Nejstarší hračky pamatují Rakousko-Uhersko, ty nejmladší možná ještě dnes těší vaše děti. Uvidíte tu i skutečné unikáty – například dřevěné domečky, které navrhl slavný designér Ladislav Sutnar, nebo obrázkové kostky od Kamila Lhotáka.
 
Měnínská brána
Brána, jejíž název je odvozen od městské čtvrti, stála při ústí Měnínské ulice (dnešní Orlí). Uváděná v počtu městských bran jako pátá je jediným užívaným východem z města zachovaným až do dnešní doby. Je zvláštní tím, že k ní vede pouze jediná ulice.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí