Úvod > Co chcete dělat? > Modernista – splněný sen pro milovníky designu
Zážitky

Modernista – splněný sen pro milovníky designu

Společnost Modernista vznikla v roce 1999 s cílem vytvořit v České republice ojedinělý obchod, který bude nabízet to nejlepší z českého designu posledních 100 let. Kromě vlastní produkce Modernista také sbírá a restauruje cenné originální kusy nábytku, svítidel a předmětů denní potřeby.
Za vice jak 15 let působení na českém trhu se Modernista vyprofiloval jako specialista na český design a užité umění a výrobce a prodejce dobou prověřených předmětů z 20. století i z designové současnosti.

Hledáte-li originální a stylový nábytek a doplňky, kterými byste osvěžili váš interiér, navštivte obchod Modernista specializující se na současný český design a užité umění. Sortiment, který prodejna nabízí, je rozmanitý a pestrý – mezi zákazníky jsou oblíbené repliky české kubistické keramiky a osvětlení, dřevěné hračky, porcelán od českých designérů, nejnovější designové sklo, moderní nábytek, zajímavé doplňky do interiéru, nechybí však ani šperky.
 
Naleznete zde sériovou produkci i designové unikáty, ať už se jedná o reprodukce klasického českého designu, originální art deco výzdobu do domácnosti nebo skvostný kousek nábytku od některého z mladých českých výtvarníků.

Společnost Modernista se ale také v posledních letech etablovala na trhu jako provozovatel muzejních a galerijních obchodů. Muzejní obchod v Uměleckoprůmyslovém museu (UPM) vede Modernista od roku 2004, od roku 2009 galerijní obchod v Galerii Rudolfinum a v roce 2013 jsme převzali také muzejní obchod v Obecním domě. Kromě této dlouholeté spolupráce s významnými kulturními institucemi se Modernista také podílel na krátkodobých a velmi úspěšných výstavách: „Ivan Lendl – Alfons Mucha“(2013) a „Bohuslav Reynek – génius na kterého jsme měli zapomenout“(2014).

S designovými produkty se můžete setkat:
-Art Shop uvnitř Obecniho domu, nám. Republiky 5, Praha 1
-obchod ve Vinohradském Pavilonu (ochoz), Vinohradská 50, Praha 1 – specializace nábytek
-obchod v domě U Černé Matky Boží
 

Provozovatel

Modernista - Vinohradský Pavilon

Vinohradská 50
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 224 241 300
Email:
modernista@modern...
WWW:
www.modernista.cz
GPS:
50,087149 14,423360
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Časová náročnost

1,0 hodina