Úvod > Co chcete dělat? > Manú Praga
Gurmánská turistika

Manú Praga

Zkušený restauratér Emanuele Ridi otevřel další pražskou restauraci – Manú Praga – kousek Itálie v centru historické metropole. Své místo našel podnik v Revoluční ulici v prvorepublikovém paláci zbudovaném pro pojišťovnu Merkur v roce 1936.
Rozlehlé prostory restaurace, přízemí a patro, nabízejí hostům vše. Příjemné posezení, bar s rukopisem Michaela Trettera, Chefʼs table pro skupiny i jednotlivce, terasu s výhledem na Vltavu či dětský koutek s dohledem. 
Volba konceptu restaurace nepřekvapuje. Neapolský temperament se tu snoubí s designovým interiérem a přátelským servisem. Majitel zvolil kombinaci přiměřeného luxusu, elegance a jednoduché autentické a chutné italské kuchyně. Samozřejmostí je pec na pizzu, ve které zdejší „pizzaiolo“ připravuje originální neapolskou, kváskem zadělávanou pizzu. Jídelní i vinný lístek respektuje koncept italské restaurace. Široká nabídka pizzy, typicky středomořská jídla a saláty, těstoviny, čerstvé ryby a mořské plody, hovězí steaky, telecí Scaloppini a sladké dezerty – dopoučujeme Babá Napoletano. Vybere si každý, kdo si oblíbil italskou kuchyni.

Restaurace získala ocenění v podobě dvou Zlatých lvů pro sezónu 2020.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 3. 2020