Úvod > Co chcete dělat? > Malebný barokní zámek Jičíněves

Malebný barokní zámek Jičíněves

Památky
Okolí zámku Jičíněves, který se nachází na okraji Českého Ráje, je velmi malebné, plné historických památek, jedinečné přírody a bylo odjakživa cílem turistů, horolezců, sportovních rybářů, cyklistů či myslivců.
Hrabě František Josef Schlik nechal postavit v letech 1715 – 1717 v Jičíněvsi podle plánů Jeana Baptisty Matheyho tento malebný barokní zámeček - třípatrovou budovu s mansardovou střechou ukončenou věžičkou. K západnímu průčelí byla v roce 1730 přistavěna kaple vysvěcená sv. Antonínu Paduánskému a sv. Kříži. Je to jednolodní stavba s obdélníkovým půdorysem a s presbytářem.

Zámek sloužil jako lovecký zámeček až do roku 1908, kdy se stal sídlem rodiny a byl trvale užíván. Zůstal vždy v jejím majetku, až na výjimku mezi lety 1949 - 1989. Dnes má zde rodina opět své sídlo.

Zámek je obklopen od severu a východu anglickým parkem o rozloze 8 ha a od jihu zámeckým rybníkem. Několik pávů doplňuje jeho barokní ráz a hlásí každého návštěvníka. V parku proti zámku je situovaná empirová oranžerie, dílo Jindřicha Kocha z roku 1825, která byla začátkem 20. století upravena k bydlení.

Zámek Jičíněves nabízí stylově zařízené apartmenty, které se nachází na klidném malém nádvoří před zámkem. Je to ideální místo pro osoby milující přírodní a historické prostředí. Samotný zámek je veřejnosti nepřístupný
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019