!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Loketské Zeprase na Kolowratské skále

Loketské Zeprase na Kolowratské skále

Památky
V Lokti na Kolowratské skále objevíte zvláštního živočicha. Své místo tu totiž našlo Zeprase, fiktivní kříženec zebry a divokého prasete.
Loketské Zeprase je hozenou rukavicí Karlovým Varům a odpovědí Lokeťanů na karlovarského kamzíka, který v našich lesích také nikdy nežil… Originální pruhovaná plastika tak nenápadně připomíná odvěký spor s větším a slavnějším sousedem a skutečnost, že když byl Loket významným českým městem, Karlovy Vary ještě ani neexistovaly.
 
Vytvořit sochu bájného loketského zvířete nebylo snadné - místní výtvarník Václav Hereit si dokonce musel v hračkářství koupit malou figurku zebry, aby správně trefil pruhování. Základem sochy je divoké prase, které recesisté sehnali mezi trpaslíky ve vietnamském stánku.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 10. 2019
Černá věž v Lokti s expozicí řemesel

Černá věž v Lokti s expozicí řemesel

Loket, Západočeské lázně
Muzeum tajných spolků v Lokti

Muzeum tajných spolků v Lokti

Loket, Západočeské lázně
Městská radnice v Lokti

Městská radnice v Lokti

Loket, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí