Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy v Bylinkové zahradě ve Valticích
Kurzy o bylinách
"> Kurzy o bylinách "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Kurzy v Bylinkové zahradě ve Valticích

Bylinková zahrada Lu & Tiree Chmelar ve Valticích pravidelně pořádá kurzy o využití bylin, jejich sběru, účincích a zpracování. V nabídce jsou také kurzy malování rostlin vedené akademickými výtvarníky.

Kurzy o bylinách probíhají v příjemném prostředí ateliéru na ulici Pod Rybníčkem ve Vatlicích. Děti jsou vždy vítány – dovedeme je zaujmout při praktických činnostech (účast dítěte je zapotřebí uvést do komentáře při rezervaci).

V našich kurzech získáte mnoho vědomostí o bylinách a pod vedením lektorky a jejich hostů si připravíte výrobky pro použití v kuchyni, k domácímu léčení nebo také přírodní kosmetiku. V ceně kurzů je veškerý materiál, brožura s postupem výroby, sezónní bylinné nápoje, dopolední občerstvení s jedlými květy a od května do října komentovaná prohlídka Bylinkové zahrady.

Prohloubení vztahu k umění, zdokonalení se ve výtvarných technikách, ale také uvolnění a odpočinek od každodenních starostí… To jsou hlavní cíle kurzů malování v bylinkové zahradě ve Valticích, kterými vás bude provázet akademická malířka paní Zdeňka Benešová. Na základě konzultace s lektorkou si účastníci zvolí výtvarnou techniku, se kterou by chtěli pracovat a seznámí se s její historii a možnostmi použití v plenéru. Na výběr bude kresba, akvarel, kvaš, pastel, tempera, olejomalba a grafika). Důraz je kladen na individuální přístup v úzké skupině účastníků.

Kurzy malování probíhají v bylinkové zahradě od jara až do podzimu. Můžete tak poznat celé vegetační období léčivých rostlin a pozorovat jejich proměny. Letošní kurzy jsou vypsány na základě pozitivních zkušeností z minulého roku. Účastníci byli nadšeni z vícehodinového pobytu mezi léčivkami a z objevování svých uměleckých schopností, díky kterým si pak domů odnášeli mnohdy velmi povedené dílo.

Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021