Úvod > Co chcete dělat? > Krajinou Letopisů Narnie v Tisé
Krajinou Letopisů Narnie v Tisé
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Krajinou Letopisů Narnie v Tisé

Film Letopisy Narnie – Lev, čarodějnice a skříň z produkce studia Walt Disney Pictures se natáčel na třech kontinentech, filmaři navštívili Velkou Británii, různé kouty USA, Nový Zéland, Polsko a také Českou republiku – především skalní město v Tisé.

V prvním díle, který se v Tisé natáčel, se čtyři sourozenci – Lucinka, Edmund, Zuzana a Petr během hry na schovávanou dostanou pomocí magické skříně do jiného světa – Narnie. Zde pak místním obyvatelům – mluvícím zvířatům, skřítkům, faunům, kentaurům a obrům v čele se lvem Aslanem pomáhají porazit Bílou čarodějnici. Ta celou říši přikryla sněhovou pokrývkou a zakázala slavit vánoce. Skalní město v Tisé a okolní příroda je unikátním přírodním útvarem, který je v zimě pokryt desítkami centimetrů sněhu.

Právě kvůli bohaté sněhové pokrývce a zdejšímu prostředí fantaskních pískovcových stěn si Andrew Adamson vybral Tisou. Právě zde Lucinka navštíví jeskyni fauna Tumnuse a všichni čtyři sourozenci poprvé cestou přes skalní most pohlédnou na nekonečné lesy Narnie (jako most je ve filmu použita Pravčická brána z nedalekého Česko-Saského Švýcarska).

Filmová adaptace vznikala po několik let. Režisér Andrew Adamson dbal především na to, aby se filmové ztvárnění Narnie co nejvíce podobalo světu, jenž si S. C. Lewis vysnil na stránkách svých slavných knih. Kniha Letopisy Narnie – Lev, čarodějnice a skříň umožnila milionům čtenářů navštívit říši fantazie.

Skutečnou krajinou pohádkově krásné Narnie se můžete projít i vy, možná, že cestou Tiskými skalami na vás za zasněženým stromem zamrká pan Tumnus.

Provozovatel

Obec Tisá

Tisá 205
403 36 Tisá
Tel.:
+420 475 222 440
Email:
asistentka@tisa.cz
WWW:
www.tisa.cz
GPS:
50,786922 14,026070
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 25 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny