Tisá
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto

Tisá

Obec severně od Ústí nad Labem je bránou k romantickému kraji Labských pískovců. Tady vstupujete do fantastického skalního města s mnoha bizarními pískovcovými útvary, ráje turistů a horolezců. Nedaleko navíc můžete navštívit věhlasnou rozhlednu na Děčínském Sněžníku.

Co musíte vidět v Tisé

Mohutné černošedé stěny skalního města se tyčí přímo nad Tisou, nejkratší cesta do Tiských stěn vede z centra obce od pozdně barokního kostela sv. Anny. Na skalním náměstí se stezky rozdělují a vy se musíte rozhodnout, zda se projdete po Malých nebo Velkých stěnách. Zvolit ale můžete i červeně značenou turistickou stezku, která vede po hřebenech Velkých stěn a je nejkratší spojnicí mezi skalním náměstím a východním koncem skalního města u turistické chaty Tisá.
 

Do nitra skal a lesů

Stranou pozornosti leží skalní města v odlehlejších partiích, například Rájecké skály, Volské kameny nebo Ostrovské skály. Do nitra Labských pískovců se dostanete od turistické chaty Tisá, buď pěšky po značené stezce kolem Volských kamenů anebo na kole či autem po silničce. Pod hřebenem Ostrovských skal leží Ostrovský rybník, ubytovat se tu můžete v kempu Pod Císařem anebo v hotelu Ostrov s bazénem, restaurací a wellness centrem.
 

Výlet na rozhlednu, na zámky, do bazénu a do zoo

Z Tisé můžete pokračovat dál na východ až ke kamenné rozhledně Děčínský Sněžník, která od roku 1864 stojí na nejvyšší stolové hoře v Česku. Z vrcholu je velmi pěkný pohled na Lužické hory a národní park České Švýcarsko, nechybí tu ani restaurace. Na milovníky památek čekají dvě šlechtická sídla, renesanční zámek v Jílovém u Děčína a zámek Libouchec ve stylu saské renesance. Příjemný odpočinek nabízí Aquapark Děčín, s dětmi nezapomeňte navštívit děčínskou zoologickou zahradu.