Úvod > Co chcete dělat? > Jihoměstská solná jeskyně na Chodově
Životní styl

Jihoměstská solná jeskyně na Chodově

Solná jeskyně na pražském Chodově je relaxačně ozdravné zařízení nahrazující lidem pobyt u moře, sloužící k jejich relaxaci, regeneraci a jako doplňková léčba různých onemocnění. Celkový dojem z pobytu v jeskyni umocňuje tichá relaxační hudba a světelná terapie – hvězdné nebe.
Jihoměstská solná jeskyně v Praze na Chodově představuje solno-jodové prostory určené všem, kteří chtějí zlepšit svůj zdravotní stav, preventivně zamezit vzniku různých onemocnění, odbourat stres a napětí, udržovat duševní pohodu a věnovat čas relaxaci. Jeskyně je také přizpůsobena potřebám dětí, které v dnešní době velmi často trpí sníženou imunitou, různými alergiemi a dýchacími problémy. Většina z nich nemá možnost trávit několikrát do roka čas u moře a od jejich obtíží jim proto může ulevit právě pravidelné navštěvování solné jeskyně.

Teplota v jeskyni se pohybuje v rozmezí mezi 21 a 22 stupni Celsia. Solná jeskyně má mikroklima podobné tomu v přímořské oblasti, vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli, obsahující minerály a stopové prvky (jako jód, brom, hořčík, sodík, vápník, železo, selen atd.). Uvolňování je však intenzivnější. Během pětačtyřiceti až padesátiminutového pobytu vdechnete takové množství léčivých látek, jako kdybyste strávili u moře dva až tři dny. Zlepšení zdravotního stavu lze pozorovat již po několika návštěvách.

Provozovatel

Jihoměstská solná jeskyně

Modletická 1390
149 00 Praha 4
Tel.:
+420 774 689 550
Email:
info@solna-jeskyn...
WWW:
www.solna-jeskyne...
WWW:
https://www.faceb...
GPS:
50,024684 14,516529
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Vstupné

Cena: 180 Kč

Snížená cena: 120 Kč

Poznámka:1 vstup = 50 minut

 

Časová náročnost

1,0 hodina