!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Horní Dvůr - kvalitní ubytování na statku Pernštejnů
Ubytování

Hotel Horní Dvůr - kvalitní ubytování na statku Pernštejnů

Původní objekt hotelu Horní Dvůr sloužil po řadu století jako statek, jehož historie spadá až do 16. století. Nabízí příjemné, nadstandardní ubytování na Vysočině v citlivě zrekonstruovaných prostorách, se zachovanými fragmenty původní výzdoby.
Vyjedete nahoru na kopec nad Nové Město a jste nad Moravou! Vidíte do Žďárských vrchů, stojíte u dominantních Tří morových křížů a kručí vám v břiše. A to je dobře. Vedle Horního Dvora se pasou ovce a vězte, že od šéfkuchaře Libora Buřvala ochutnáte báječné jehněčí, třeba s čirůvkovou fáší a bramborovou kaší. Nemůžete nezkusit Liborovu kulajdu. Koneckonců, celý objekt z 16. století fungoval jako ovčín pro rod slavného Vratislava z Pernštejna. Dnes jsou tu i krávy, koně a další zvířata. Zakončit musíte buchtičkami s vanilkovým krémem. 

Původní objekt statku patřil ještě koncem 16. století k rodovým statkům slavného Vratislava z Perštejna. Během pulzujících historických událostí 17. století statek několikrát změnil majitele, až do konce 17. století, kdy se stal součástí majetku Ústavu šlechtičen P. Marie Školské, kde zůstal až do roku 1945.

Dnes, po rozsáhlých úpravách, slouží objekt jako hotel. Nabízí příjemné, nadstandardní ubytování na Vysočině v citlivě zrekonstruovaných prostorách, se zachovanými fragmenty původní výzdoby.

Součástí hotelu je také restaurace. Dopřejte si kulinářské potěšení z výtečného jídla, osvěžujících nápojů ale i pozorné obsluhy. To vše v příjemném, domácky útulném prostředí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 17. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Artis Nové Město na Moravě

Hotel Artis Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina
Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nové Město na Moravě, Vysočina