Úvod > Co chcete dělat? > GolfResort Monachus u Nové Bystřice

GolfResort Monachus u Nové Bystřice

Letní sporty
Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda České Kanady nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.
Okolí Nové Bystřice se nachází v malebné krajině jižních Čech s rozsáhlými lesními komplexy, početnými rybníky, skalnatými remízky s velkými žulovými balvany. Právě pro přírodní charakter krajiny, ale i pro poněkud sychravější podnební ráz, je tato oblast nazývána Českou Kanadou. Golfové hřiště bylo postaveno s respektem ke krajině a ve snaze obnovit v minulosti zaniklé meze a remízky, doložené na starých leteckých snímcích z 50. let. Výsadbou nových původních a charakteristických dřevin (borovice, javory, břízy…), bylo celé hřiště usazeno do krajiny a stalo se součástí místního ekosystému.

GolfResort Monachus spojuje 18jamkové mistrovské hřiště Mnich a 9jamkové hřiště Nová Bystřice. Devíti jamkové hřiště Nová Bystřice bylo prvním veřejným hřištěm v České republice. Není příliš náročné a patří mezi oblíbená hřiště pro začínající golfisty. Je zasazeno do mírně zvlněné krajiny a nabízí hráčům ideální podmínky nejen pro trénink. Mistrovské osmnácti jamkové hřiště Mnich má par 73 a délku kolem šesti kilometrů. Je včleněno mezi lesíky a řady vzrostlých stromů. Jamky jsou od sebe odděleny vysokými stromy, které tvoří přirozené koridory pro hru. Kurs má i několik záludností, např. mezi jamkami 2, 3 a 8 se skrývají dva oddělující bunkry. Zajímavý je levý dogleg jamky č. 5, kde je green sevřen ze tří stran stromy.

K pohodlí golfistů slouží nová klubovna, která nahradila starý autobus – místní atrakci na starém hřišti. Driving range a cvičná jamkoviště slouží pro obě dvě hřiště.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Dračice Albeř

Penzion U Dračice Albeř

Nová Bystřice, Jižní Čechy
Lesní chalupa Filipov v České Kanadě

Lesní chalupa Filipov v České Kanadě

Staré Město pod Landštejnem, Jižní Čechy