Úvod > Co chcete dělat? > Stezka pro malé Grázlíky aneb Po stopách Graselova lupu

Stezka pro malé Grázlíky aneb Po stopách Graselova lupu

Příroda
Přijeli jste parním vláčkem do Nové Bystřice, máte tady dvě, tři hodinky čas a chtěli byste dětem ukázat krásnou přírodu České Kanady, ale zároveň je trochu zabavit? Pak vyrazte na Stezku pro malé Grázlíky, novinku, kterou pro rok 2020 přichystalo Město Nová Bystřice.
Město Nová Bystřice přichází v roce 2020 s velkou novinkou! Graselovy stezky pojmenované podle obávaného loupežníka Jana Jiřího Grasela asi není třeba představovat - jenže speciálně ta bystřická je ze všech Graselovek nejdelší (měří totiž 29 km) a co si budeme povídat, to už je spíš ,,procházka" pro pořádné Grázly!

Nachystali jsme proto pro vás, vaše děti a také všechny turisty kratší osmikilometrovou Stezku pro malé Grázlíky aneb Po stopách Graselova lupu. V pracovní době informačního střediska si zde vyzvednete letáček, přečtete si příběh o lupu loupežníka Grasela a podle mapky se vydáte na cestu, kde budete plnit různé úkoly a řešit záludné hádanky. Budete-li mít štěstí, na konci cesty možná někde poklad najdete...

S vyplněným letákem se pak vrátíte do informačního střediska, kde dostanete certifikát za absolvování Graselovy stezky a za správné odpovědi také malou odměnu.

Stezka je přístupná je po celý rok, nejedná se o jednorázovou akci.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Dračice Albeř

Penzion U Dračice Albeř

Nová Bystřice, Jižní Čechy
Lesní chalupa Filipov v České Kanadě

Lesní chalupa Filipov v České Kanadě

Staré Město pod Landštejnem, Jižní Čechy