Úvod > Aktuality > Zahrajte si golf na nejlepších hřištích v České republice!
Zahrajte si golf na nejlepších hrištích v Cesku!
Letní sporty

Zahrajte si golf na nejlepších hřištích v České republice!

Česko je země golfu zaslíbená. Ať už se vypravíte kamkoliv, čekají vás skvěle vybavené golfové resorty, mistrovská hřiště, tréninkové akademie, indoor simulátory a golfové kurzy. Každým rokem přibývají nová hřiště, kde se lze na greenu perfektně odreagovat. Představíme vám ta nejlákavější místa, kde rozhodně stojí za to si golf zahrát i hřiště, která si pro letošní sezónu připravila zajímavé novinky. Nechte se inspirovat tipy z Kudy z nudy.

V Česku se nachází spousta malých i velkých hřišť různých náročností. My vám představíme ta nejlepší, kam stojí za to se vydat. Společnost FTonline s.r.o., provozovatel portálu Golfova-hriste.cz, pořádá každoročně anketu o nejoblíbenější golfová hřiště, přičemž v roce 2020 se jimi staly Loreta Pyšely a Panorama Kácov.
 

Loreta Golf Club Pyšely – design od Keitha Prestona

loreta pyšelyZárukou kvality Pyšelského hřiště je jméno britského architekta Keitha Prestona, který stojí za designem mistrovské osmnáctky s parem 72 a celou stavbu osobně dozoroval. V Pyšelích se mu podařilo využít místní členitou krajinu, zachovat mnohé remízky, lesní zákoutí a vzrostlé stromy. Cílem bylo vybudovat sportovně náročné hřiště pro mistrovské akce a zároveň férové a hratelné hřiště pro středně pokročilé hráče. Otevřeno bylo v červnu 2013 a už v letech 2015, 2016 a 2017 získalo ocenění Golfové hřiště roku podle čtenářů časopisu Golf Digest. V roce 2020 se pak stalo nejkvalitnějším českým hřištěm.

Můžete se těšit na 18 mistrovských golfových jamek, driving range a rozsáhlou oblast pro tzv. short game. V zázemí pak najdete klubovnu s restaurací, klubovými prostory, obchodem, šatnami, caddy místností, spa a ubytováním. Hotel je umístěn v podkroví klubové budovy a poskytuje výhledy na golfové hřiště a dostatek klidu.


Panorama Golf Resort – výjimečný golfový i estetický zážitek

Panorama Golf resortHřiště Panorama Golf Resort se nachází pouze 35 minut od Prahy, v malebné krajině Posázaví. Je zde 27 jamek a jednotlivé devítky Forest, Medows a River nabízejí jedinečný golfový i estetický zážitek výkonnostním i rekreačním hráčům. První devítka se proplétá okolním lesním komplexem, navazuje na dalších devět jamek na rozsáhlých loukách a spolu s třetí devítkou mířící k Sázavě a vysokým skalám, nabízí jak nebývalou pestrost hry, tak zapamatovatelnost každé jamky svou nezaměnitelnou individualitou.

Speciální pozornost je věnována dětem, které na každé jamce najdou svá plnohodnotná odpaliště. Areál nabízí velkorysé tréninkové plochy s krytými i travnatými odpališti, fitting kójí, dvěma putting i chipping greeny a cvičnými bunkery. Speciální pozornost si zaslouží také clubhouse Panorama Golf Resortu, který vedle golfového zázemí zahrnuje i hotel, konferenční prostory či dětskou hernu.
 

Ypsilon Golf Liberec – oceněn časopisem Golf Digest

Ypsilon Golf Club LiberecGolfové hřiště Ypsilon Golf Liberec leží v nadmořské výšce 420 – 470 m n. m. a je umístěno do krásné přírody bez civilizačního ruchu nedaleko přehradní nádrže Fojtka u Liberce. Zdejší členité území umožnilo anglickému architektovi Keithu Prestonovi vytvoření 18 specifických jamek o celkové délce hřiště, která přesahuje šest tisíc metrů (cca 6100 m) s parem hřiště 72. Nechybí ani terasa s výhledem, bar nebo zimní zahrada pro klidnější povídání u dobrého jídla.

Areál se může pyšnit oceněním Nejlepší hřiště roku 2006 a 2007 ve čtenářské anketě golfového časopisu Golf Digest. Roku 2017 získal ocenění od americké redakce časopisu Golf Digest a zařadil se tak mezi nejlepších osm resortů v kontinentální Evropě. Naíc Ypsilon Golf Liberec nabízí netradiční glampingový pobyt v nových hauseboatech s výhledem na golfové hřiště a panorama Jizerských hor.
 

Royal Golf Club Mariánské Lázně – hřiště, které schválila britská královna Alžběta II.

Royal Golf Club Mariánské LázněNejstarší domácí hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně bylo založeno už v roce 1905 za přítomnosti anglického krále Edwarda VII. Významným milníkem místního golfového klubu byl rok 2003, kdy britská královna Alžběta II. klubu udělila právo užívat titul Royal Golf Club.

Dnes je mariánskolázeňské hřiště krásným lesoparkem se vzrostlými stromy a moderní klubovnou v anglickém stylu. Hřiště se v průběhu let měnilo, ale tradice a kontinuita golfu tu nebyly přerušeny. Lázeňsky klidnou hru zajišťuje v Mariánských Lázních především prostředí – po sportovní stránce jde o náročné hřiště, jehož okolní lesy, řečeno s legendárním trenérem Harvey Penickem, jsou plné nepřesných drajvů.


Albatros Golf Resort – mezi první stovkou v kontinentální Evropě

Albatros golf resortAlbatros Golf Resort najdete u obce Vysoký Újezd u Prahy, na samé hranici Českého krasu v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem. Hřiště o ploše více než 80 hektarů je vystavěno v mírně kopcovitém terénu a díky dobrým klimatickým podmínkám zaručuje dlouhou golfovou sezónu pod otevřeným nebem. Součástí hřiště je 7 vodních ploch o celkové rozloze přes 20 000 metrů čtverečních, 65 písečných překážek a krajinu dotváří přes tisícovku nových vzrostlých stromů.

Součástí areálu je i velkorysá golfová akademie, které vévodí částečně krytý driving range včetně 5 cílových greenů a travnaté odpaliště pro až 45 současně trénujících hráčů. Nechybí ani dva chipping greeny se čtyřmi bunkry a dětské tréninkové hřiště. Od svého založení v roce 2009 patří k těm nejlépe hodnoceným hřištím na našem území. Kvalitu nejvyššího evropského standardu potvrzuje i fakt, že se zde pravidelně hraje mužská i ženská golfová liga European Tour nebo že se v roce 2019 umístilo v žebříčku TOP 100 Golf Courses Continental Europe.


Golf resort Cihelny – hřiště, které navrhl jihoafrický držitel 24 titulů PGA Tour Gary Player

Golf Resort CihelnyUprostřed nádherné přírody západních Čech, v Cihelnách nedaleko Karlových Varů, v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, se nachází 18jamkové golfové hřiště té nejvyšší úrovně. Architektem hřiště je jeden z nejlepších golfistů historie Gary Player. Jeho společnost Gary Player Design Company zde vytvořila hřiště tzv. skotského typu. Jde o hřiště s techničtějším rázem, které spíše než délkou vyniká množstvím vodních ploch a přírodních i modelovaných překážek.

Začínající hráči ocení jeden z největších tréninkových areálů v Evropě, který zahrnuje: honey course – 9jamkové hřiště typu pitch & putt, které má podobu "růžové zahrady" a je přístupné široké veřejnosti, tedy i hráčům bez handicapu a krytý driving range, chipping a putting green i cvičné bunkery.
 

Další oceněná hřiště v TOP 10

Golf HlubokáK dalším neméně zajímavým golfovým místům patří také Golfový Klub Hluboká nad Vltavou, který se rozprostírá v historickém Schwarzenberském zámeckém parku. Na hřišti Golfový klub Hluboká nad Vltavou se nachází 27 jamek a velký driving range. Díky neusátlém redesignu hřiště na vás čeká velké množství vodních kanálů, vodních jezírek, biotopů a mnoho písečných bunkerů.

Golf Resort Monachus v Nové Bystřici, které bylo postaveno s respektem k malebné krajině České Kanady a právě příroda nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru. Golf resort spojuje 18jamkové mistrovské hřiště Mnich a 9jamkové hřiště Nová Bystřice, které není příliš náročné a patří mezi oblíbená hřiště pro začínající golfisty.

Mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem leží Golf Resort Ostravice projektované Chrisem Johnsonem, který již projektoval řadu hřišť v Evropě a Africe. Prvních pět jamek je velmi otevřených a hned tři z nich se hrají kolem vody, která je často strategicky umístěna a otestuje i psychické kvality golfistů. V dalších jamkách hřiště víc uzavírá nádherných zákoutí listnatých lesů, které vám dají požitek nejen ze hry, ale i z krás okolní krajiny.

Golf park DýšinaU Slapské přehrady si můžete zahrát v Golf Parku Slapy sv. Jana, které leží necelých 20 km od Prahy.  Hřiště je moderní konstrukce, s přátelskými širokými fervejemi a modelovanými greeny. Herní prostředí je velmi příjemné, s výhledy na Slapskou přehradu, na nedalekou přírodní rezervaci Hrdlička, na okolní zvlněnou zalesněnou krajinu.

V moři zeleně, březových a olšových hájků lemovaných řekou Klabavou a nádherným Ejpovickým jezerem objevíte technicky náročné hřiště Golf Park Plzeň – Dýšina. Nejproslulejší a nejznámější jamkou je tříparová jamka číslo 11 s ostrovním greenem na Ejpovickém jezeře – opravdový klenot českého golfu a velká výzva pro každého golfistu.

Albatross Golf Resort – 18jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu

Albatross Golf Resort – 18jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu

Hřiště o ploše více než 80 hektarů je vystavěno na vlastních pozemcích provozovatele v mírně kopcovitém terénu. Resort se nachází u obce Vysoký Újezd u Prahy, na samé hranici Českého krasu v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem.

Golf Resort Kunětická Hora – multifunkční sportovní areál

Golf Resort Kunětická Hora – multifunkční sportovní areál

Nabídka služeb a sportovních aktivit resortu Golf & Spa Kunětická Hora, které areál poskytuje, je dostatečně široká pro všechny věkové i výkonnostní kategorie rekreačních i výkonnostních sportovců.

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře. Vzniklo roku 1905 a je tak nejstarším hřištěm na území ČR.

Greensgate Golf & Leisure Park Dýšina u Plzně

Greensgate Golf & Leisure Park Dýšina u Plzně

Golfový resort Plzeň-Dýšina s 18jamkovým hřištěm, výuka golfu, golfové turnaje, golfové potřeby. Chloubou resortu je technicky náročné hřiště, které leží v moři zeleně, březových a olšových hájků lemovaných řekou Klabavou a nádherným Ejpovickým jezerem.

Golfresort Monachus u Nové Bystřice

Golfresort Monachus u Nové Bystřice

Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda České Kanady nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru.

Zámecký Golf Resort Hluboká

Zámecký Golf Resort Hluboká

Golfové hřiště v Hluboké nad Vltavou se nalézá v nádherném prostředí historického Schwarzenberského zámeckého parku pod zámkem Hluboká na ploše 68 ha, kde se nachází 18 + 9 normovaných jamek, velkorysý moderní driving range a nově vybudované klubové zázemí.

Golf Park Slapy sv. Jan

Golf Park Slapy sv. Jan

Golfové hřiště leží 18 km od okraje Prahy v tradiční výletní oblasti u Slapské přehrady. Nabízí 18 jamek, driving, patting, chipping. Nechybí ani další služby jako restaurace, infocentrum, wellness, masáže. Navštívit můžete také Galerii sv. Jan.

Golf & Ski Resort Ostravice

Golf & Ski Resort Ostravice

Mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem v obci Ostravice se nachází čtyřhvězdičkový Golf & Ski Resort Ostravice.

Další aktuality

Výpravy na místa, kde se budete cítit jako ve světě trpaslíků i obrů

Život slavného Gullivera na ostrovu Liliput či u brobdingnackých obrů si můžete vyzkoušet i v České republice. Cesty do světa miniatur anebo naopak k obřím sochám vás zavedou do rozličných koutů naší země, kde se budete cítit jako neporazitelní obři či malí trpaslíci. Vydejte se s portálem Portál Kudy z nudy poznávat minimalistický i velikášský svět kolem nás.
Letní sporty

Vyjeďte si na jarní cyklovýlet: 50 tipů na výlet po cyklostezkách a cyklotrasách

V klidu a pohodě nasedněte na kola a po upravených a dobře značených cyklostezkách se vydejte nasbírat své první jarní kilometry. Nemusíte být právě zdatní cyklisté, aby pro vás byl výlet příjemný a nezapomenutelný. Stačí využít některý z našich tipů.
Letní sporty

Vraníci, bělouši, ryzáci i plaváci: poznejte slavné hřebčíny a česká plemena koní

Jezdeckých klubů a míst, kde si můžete prohlížet svět z koňského hřbetu, je u nás celá řada. Vyznáte se ale v našich hřebčínech? Víte, který je nejstarší? Kde se specializují na chov ceremoniálních kočárových koní? Odkud pocházeli koně, kteří stáli modelem pro naše nejznámější jezdecké pomníky? A které hřebčíny zvou na zajímavé prohlídky? Vydejte se s námi po stopách koňských kopyt.
Letní sporty

Objevte tajemství, příběhy a historii hraničních kamenů

Na horských svazích a hřebenech, v hlubokých údolích, v korytech potoků i řek, na březích jezer i mokřadů: tam všude najdete historické hraniční kameny, němé svědky historie naší země. Lemují jenom hranice České republiky nebo vytyčují i jiné hranice? Jaké příběhy skrývají, kolik jich je a kde najdete ty nejzajímavější?
Letní sporty

Aktivní dovolená 2024: cyklokros a zima na kole

Pro někoho končí cyklistický rok s prvními podzimními dny, ovšem právě v té době začíná sezona cyklokrosařům. Jak vlastně cyklokros vznikl, kde se jezdily první závody a kde se závodí dnes? Pojďte se s tímto zvláštním odvětvím cyklistiky seznámit na Kudy z nudy.
Letní sporty

Kalendář 2024: Turistické pochody, pěší trasy a tipy pro vycházky za zážitky v přírodě

Dobře víte, že chodit je zdravé, pořídili jste si krokoměr i dobré boty, ale samotné vás to nebaví? Není nic jednoduššího než se vydat na některý z organizovaných pochodů. Podle zkušených má taková taktika smysl a nespočet výhod. V čem?
Letní sporty

Sport v roce 2024: kalendář sportovních událostí – lyže, biatlon, horská kola, atletika i rallye v Česku

Sportovní fanoušci se v roce 2024 rozhodně nebudou nudit. Světovou sportovní událostí číslo jedna budou v roce 2024 olympijské hry, které na přelomu července a srpna přivítá Paříž. Jedničkou v Česku bude Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, které se uskuteční od 10. do 24. května 2024 v Praze a Ostravě. Můžeme se těšit na spoustu dalších mezinárodních šampionátů a skvělých soutěží. Projděte si kalendář nejlepších sportovních akcí pro rok 2024!
Letní sporty

Pět zimních procházek pro lázeňské šviháky s dámami i dětmi

Nejsou lázně jako lázně: někde můžete chodit celé dny a stejně stihnete obejít jen zlomek zajímavostí, jiná místa jsou ale velká tak akorát, třeba pro krátkou zimní procházku. Někde se napijete léčivé vody, jinde zase objevíte cukrárnu, vojenské památky nebo park miniatur.
Letní sporty