Úvod > Co chcete dělat? > Dancing House - hotel Tančící dům
Dancing House - hotel Tančící dům
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Dancing House - hotel Tančící dům

Ubytování
Hotel v Tančícím domě se nachází v centru Prahy, přímo na nábřeží řeky Vltavy. Nabízí celkem 40 luxusních pokojů s nezapomenutelným výhledem na Pražský hrad, za návštěvu určitě stojí kavárna v nejvyšším patře restaurace.
Dancing House - Tančícím dům hotel nabízí luxusní deluxe pokoje s krásným a nezapomenutelným výhledem na historické památky staré Prahy a luxusní suity, které jsou umístěny ve skleněné a kamenné věži budovy. Těšit se můžete na welcome občerstvení při příjezdu, Wifi připojení, minibar a kávovar ve všech pokojích. Samozřejmostí je také LCD TV se satelitem, trezor, toaleta, bidet nebo vyhřívaná podlaha.
 
Vybrat si můžete z originálních pokojů a apartmánů. Například Fred deluxe pokoj (31 m2) je druhé apartmá, které sousedí se skleněnou věží symbolizující postavu tanečníka Freda Astaira. V této pravé části věže byl vybudován luxusní pokoj, který nabízí nezapomenutelný výhled na Pražský hrad, Petřín a další krásy staré Prahy. Další luxusní apartmá nabízí i Ginger suite (47 m2), vestavěné v levé části skleněné věže, která připomíná postavu tanečnice Ginger Rogersové. K dispozici jsou však i další apartmány a pokoje, kterých je celkem 40. Na vrcholu domu najdete vyhlídkovou terasu, kde můžete obdivovat Prahu a prohlížet si její panorama kruhovým výhledem o 360 stupních.


O Tančícím domě:

Tančící dům je nepřehlédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Na nároží Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí bylo od roku 1945 volné místo. Dům, který tu stál, zničily 14.2.1945 (stejně jako Emauzy) bomby amerických letadel, když si Američané spletli Prahu s Drážďanami. Po definitivním odklizení trosek v roce 1960 se po celých třicet let za bývalého režimu dohadovalo, co zde bude.
 
Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira. Tanečníka představuje věž kamenná a jeho partnerku věž skleněná. Tančící dům navrhl chorvatský architekt Vlado Milunić spolu s Frankem O. Gehrym a britskou architektkou českého původu Evu Jiřičnou. Z této vzájemné spolupráce vznikla současná budova, která ve své železobetonové konstrukci skrývá devět nadzemních podlaží a dvě podlaží podzemní.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 5. 2020