ÚvodCo chcete dělat?ZážitkyFB vinařství z Dubňan
Zážitky

FB vinařství z Dubňan

FB vinařství je malá vinařská firma, která dbá na tradiční pěstování a poctivou péči révy vinné ve vinici a následně nemalý um ve výrobě vína na to, aby zakazníci ocenili víno v jeho poctivé, plné a ovocné chuti. Nabízíme ochutnávku moravských vín s prodejem, dále pořádání oslav i ubytování.
Upřednostňujeme klasické, přírodní a technologické procesy zpracování hroznů, kvašení a dozrávání vín. Hlavním sortimentem jsou zemská vína z vlastních mladých vinic v pestré škále odrůd bílých a červených vín, pěstovaných na jižních svazích prosluněné vinařské oblasti "Pod Dubňansků horů".

Součástí naší vinice a sklípku s posezením je i malý skanzen historických zemědělských strojů. Jsou zde zastoupeny stroje a nářadí všemožných odvětví zemědělské historie, od mlátičky obilí z počátku 20. století, přes secí stroj z též doby až po tzv. "žebřiňák". Dále se zde nachazí dřevěný kypřící pluh z konce 19. století s tehdejším kovovým okutím a mnoho dalších zajímavých nástrojů a pomůcek v zemědělství.

Další součástí vinařství je letní venkovní posezení, které se nachází ve vinařské oblasti  "Pod Dubňansků horů" v klidné a nerušené části tamní vinařské oblasti a v okolí zdejších vinohradů a sklípků, ideální k pořádání oslav, srazů a různých akcí. Nabízíme 50 míst k sezenní pod střechou (možnost navýšení míst po domluvě) a možnost grilování. Ubytování pro pořadatele akce je zajištěno (4 lůžka). Dále je zde plocha vhodná pro stany, po domluvě i možnost přistýlek. Pro milovníky sportovních aktivit se dokončuje travnaté hřiště na míčové sporty. Parkoviště či úschova kol jsou zajistěny.

Provozovatel

FB vinařství Dubňany, Blaha Bohdan

Nádražní 1544
696 03 Dubňany
Tel.:
+420 728 356 526
Email:
fbvinarstvi@sezna...
WWW:
www.fbvinarstvi.w...
GPS:
48,918145 17,082943
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Dubňany
Tipy na výlet:
Dubňany a okolí
 

Cena

Poznámka:Cena pronájmu posezení: - do 20 osob - 1000 Kč / událost - do 30 osob - 1500 Kč / událost - nad 30 osob - 2000 Kč / událost Pozn.: Při současném odběru vína bude cena upravena dle dohody. Ubytovaní mimo pronájem posezení je možné, vše po domluvě..

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

Mezi sklepy Mutěnice

3. ročník festivalu. V pátek i sobotu večerní koncerty, v sobotu během dne Otevřené sklepy s degustací zdarma v rámci vstupenky. V areálu Búdy bude otevřeno 50 sklepů nejen zavedených vinařství, ale své kvelby zpřístupní i malovinaři, ke kterým není snadné se dostat.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Letní vinné Mutěnice 2024

Vítejte na třetím ročníku akce Letní vinné Mutěnice! Spolek vinařů Búdy Mutěnice vás srdečně zve na jedinečný víkend plný vín, zábavy a kultury.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Svatokateřinské slavnosti vína v Mutěnicích

Přijďte a oslavte s námi vášnivou lásku k vínu! Vstupenky jsou omezené, tak neváhejte a zajistěte si své místo na této jedinečné události.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Martinské Šidleny v Miloticích

Nenechte si ujít ochutnávku prvních letošních vín u malovinařů v přírodním areálu vinných sklepů Šidleny.
Milotice, Jihomoravský kraj

Noc pod Mutěnskou horou 2024

Vinařský spolek Mutěnská hora pořádá 9. ročník akce Noc pod Mutěnskú horú. Bude možné okoštovat a popít vína z našeho spolku. Akce se koná v Amfiteátru Pod Búdami v Mutěnicích.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Okoštujte u vinařa v Mutěnicích 2024

Zažijte Moravské Slovácko skrze víno. Přivítejte léto s lahodným dobrodružstvím poznávání vín v srdci Moravského Slovácka!
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Při měsíčku na skleničku

Vinařská akce pořádaná v netradičním pojetí. Sklepy jsou otevřeny ve večerních a nočních hodinách a tomu jsou patřičně přizpůsobeny. V každém sklepě je připravena volná degustace vín a občerstvení. Sklepy budou obcházet pěvecké folklorní sbory. V ceně jsou i kupony na odběr vína.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Otevřené sklepy Ratíškovice 2024

Máte rádi víno od malých vinařů v atmosféře tradičních vinných sklepů? Chtěli byste si alespoň jednou spojit chuť vína s lokalitou kde vzniklo a s vinařem který ho vytvořil? Na jedno odpoledne v roce pro vás otevíráme více než dvacet vinných sklepů vinařské obce Ratíškovice.
Ratíškovice, Jihomoravský kraj

Koupaliště Dubňany

Koupaliště Dubňany leží na jihozápadním okraji města, 8 km od Hodonína. Nabízí možnost příjemného prožití volného času i osvěžení v horkých letních dnech.
Dubňany, Jihomoravský kraj

Kamenná brána Dubňany

Na Jižní Moravě vznikla v letech 2015 a 2016 kamenná brána. Komplex je sestaven v systému posvátné geometrie a její uspořádání, tvar a vzdálenost jsou převzaty z prastarých, dochovaných staveb a návodů z konce pravěku až do dnešní doby.
Dubňany, Jihomoravský kraj

Expozice hornictví a sklářství v Dubňanech

Stálou expozici o historii hornictví a sklářství v Dubňanech a na Hodonínsku si můžete prohlédnout v Kulturním a informačním centru města Dubňany. Součástí expozic je i Slovácká jizba, která vznikla z iniciativy místních folklórních nadšenců.
Dubňany, Jihomoravský kraj

Mutěnické rybníky

K obci Mutěnice neodmyslitelně patří rybníky, které jsou významným hnízdištěm vodního ptactva.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Cyklostezka Mutěnka u Kyjova

Cyklostezka Mutěnka vznikla na bývalé železnici Kyjov – Mutěnice. Byla otevřena v roce 2012. Vede převážně lesem a také kolem dvou vyhlášených vinařských lokalit. Na jaře 2024 čeká trasu oprava.
Kyjov, Jihomoravský kraj

Úniková hra Mutěnice

Otestujte svůj důvtip a logické myšlení.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Národní přírodní památka Hodonínská Dúbrava

V území mezi Hodonínem, Dubňany a Mutěnicemi leží les nazývaný Hodonínská Dúbrava. V roce 2014 byla v jeho nejcennější části na ploše velikosti 683,18 ha vyhlášena národní přírodní památka.
Hodonín, Jihomoravský kraj

Areál vinných sklepů Šidleny u Milotic

Areál vinných sklepů stojí samostatně asi 1,5 km jihozápadně od obce Milotice pod kopcem Náklo. Milotická sklepní osada je rozložena na návrší mezi vinicemi a nabízí krásný výhled do údolí a atmosféru živé vinařské kolonie.
Milotice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion u Janky v Dubňanech na jižní Moravě

Rodinný penzion u Janky nabízí ubytování v klidné oblasti dobrého vína na jihu Moravy. Penzion se nachází poblíž města Dubňany, hned vedle kempu Josef. V nabídce je ubytování na pokojích pro čtyři a nebo šest osob s vlastním sociální zařízením na každém pokoji.
Dubňany, Jihomoravský kraj

Vinařství Plchut

Vinařství Plchut je malé rodinné vinařství s roční produkcí 18 000 lahví, převážně přívlastkových vín, nacházející se v obci Mutěnice.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Rodinné penziony San Marco – cesty za vínem a krásami jižní Moravy

Ochutnejte to nejlepší, co může jižní Morava poskytnout... Rodinné penziony a vinný sklep San Marco Mutěnice.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Rodinné Vinařství Zimolkovi

Vinařství Zimolka je malé rodinné vinařství rodiny Zimolkovi z Mutěnic; dnes Marek a Josef Zimolka, přímo navazující na zvyky v pěstování vinic a výrobu vín po našich předcích.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Mutěnické Búdy v Mutěnicích

Mutěnické Búdy jsou sklepní lokalitou na okraji obce pod Mutěnskými vinohrady. Sklepy různého stáří i provedení obhospodařuje téměř 600 vinařských rodin. Najdete zde malebné sklepy našich dědů, ale i sklepy vybavené modernim zařízením, degustačními místnostmi a také pokoji skýtající ubytování.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Penzion Šarlota

Penzion Šarlota v Mutěnicích je penzion s rodinnou tradicí, srdečným a přátelským přístupem k našim hostům.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Folklorní i vinařské Mutěnice

Nedaleko od Hodonína na jihovýchodě Moravy leží obec Mutěnice. Raritou Mutěnic je lokalita s téměř pěti sty vinnými sklepy v části obce zvané "Bůdy". Každý z těchto sklepů má osobitý ráz, většina z nich je zdobena slováckými ornamenty.
Mutěnice, Jihomoravský kraj

Vinný sklep U Budišů

Jsme třetí generace rodinného vinařství obhospodařující vinice na katastru vinařské obce Mutěnice v lokalitě Pod Dubňansků horů o rozloze cca 1,5 ha. Vína vyrábíme klasickou technologií kvašení z hroznů sklizených v našich vinicích.
Mutěnice, Jihomoravský kraj