Úvod > Co chcete dělat? > FB vinařství z Dubňan

FB vinařství z Dubňan

Zážitky
FB vinařství je malá vinařská firma, která dbá na tradiční pěstování a poctivou péči révy vinné ve vinici a následně nemalý um ve výrobě vína na to, aby zakazníci ocenili víno v jeho poctivé, plné a ovocné chuti. Nabízíme ochutnávku moravských vín s prodejem, dále pořádání oslav i ubytování.
Upřednostňujeme klasické, přírodní a technologické procesy zpracování hroznů, kvašení a dozrávání vín. Hlavním sortimentem jsou zemská vína z vlastních mladých vinic v pestré škále odrůd bílých a červených vín, pěstovaných na jižních svazích prosluněné vinařské oblasti "Pod Dubňansků horů".

Součástí naší vinice a sklípku s posezením je i malý skanzen historických zemědělských strojů. Jsou zde zastoupeny stroje a nářadí všemožných odvětví zemědělské historie, od mlátičky obilí z počátku 20. století, přes secí stroj z též doby až po tzv. "žebřiňák". Dále se zde nachazí dřevěný kypřící pluh z konce 19. století s tehdejším kovovým okutím a mnoho dalších zajímavých nástrojů a pomůcek v zemědělství.

Další součástí vinařství je letní venkovní posezení, které se nachází ve vinařské oblasti  "Pod Dubňansků horů" v klidné a nerušené části tamní vinařské oblasti a v okolí zdejších vinohradů a sklípků, ideální k pořádání oslav, srazů a různých akcí. Nabízíme 50 míst k sezenní pod střechou (možnost navýšení míst po domluvě) a možnost grilování. Ubytování pro pořadatele akce je zajištěno (4 lůžka). Dále je zde plocha vhodná pro stany, po domluvě i možnost přistýlek. Pro milovníky sportovních aktivit se dokončuje travnaté hřiště na míčové sporty. Parkoviště či úschova kol jsou zajistěny.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
17.8.
21.8.
Vinařský pobyt na Skaláku

Vinařský pobyt na Skaláku

Dubňany, Jižní Morava
22.8.
Den otevřených sklepů v Mutěnicích

Den otevřených sklepů v Mutěnicích

Mutěnice, Jižní Morava
3.7.
31.8.
Okoštujte u vinařa v Mutěnicích

Okoštujte u vinařa v Mutěnicích

Mutěnice, Jižní Morava
8.5.
Ameriky mezi sklepy

Ameriky mezi sklepy

Mutěnice, Jižní Morava