Úvod > Co chcete dělat? > Kamenná brána Dubňany
Příroda

Kamenná brána Dubňany

Na Jižní Moravě vznikla v letech 2015 a 2016 kamenná brána. Komplex je sestaven v systému posvátné geometrie a její uspořádání, tvar a vzdálenost jsou převzaty z prastarých, dochovaných staveb a návodů z konce pravěku až do dnešní doby.
Posvátná geometrie vychází z klasické geometrie, ve které se dává filozofický až duchovní význam některým tělesům a obrazcům. Vyskytuje se v mnoha kulturách napříč historií a její metody můžeme nalézt v novodobém plánování staveb, různých chrámů, kostelů, oltářů, ale také návsí a náměstí. Stojí na podobných historických základech jako numerologie. Ve starověku se geometrie a aritmetika spojovala v jeden celek a aritmetické zákonitosti byly uznávány, jen pokud měly oporu v geometrii.

Jednotlivé stavby: Labyrint, Kruhové uspořádání 2x 12 kamenů, Průchodový portál a Lunární kalendář Muž a Žena, jsou ohraničeny menšími kameny, v celkovém uspořádání Metatronovy krychle. Sever, Východ, Jih a Západ jsou větší kameny doplněny o Zlatý řez s ohništěm v celkové délce 76,5 m a šířce 45,5 m.

Celá plocha slouží pro meditace, odpočinek a načerpání vnitřní síly člověka a pro jeho duševní rozvoj, uvědomění a zklidnění. Menhiry jsou nejsilnějšími energetickými zářiči, u nichž můžeme načerpat energii. Již dávní stavitelé věděli, jak kameny uspořádat a jak jejich krystalické složení vytváří vibrace do prostoru a jaký mají blahodárný účinek na člověka v kombinaci s krajinou. Vše se ještě zesiluje přítomností Slunce a Měsíce ve dnech rovnodennosti a slunovratu. Pokud Vás nějaký kámen přitahuje, jděte k němu, opřete se o něj a on už na Vás bude působit. Jsou různě léčivé a tak si každý najde ten, který mu v tom okamžiku nejvíce prospěje.

V celém prostoru můžete, ve spojení s krajinou, meditovat, sedět, ležet, tančit, zpívat nebo se jen tak procházet – prostě jenom být. Vše je více zesíleno a propojeno vaší přítomností.

Provozovatel

Kamenná brána Dubňany

Kamenná brána
696 03 Dubňany
Email:
Kazik@seznam.cz
Email:
Lubica.s@tiscali.cz
WWW:
kamennabrana.eu
GPS:
48,926885 17,077140
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Slovácko
Město:
Dubňany
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
FB vinařství z Dubňan

FB vinařství z Dubňan

Dubňany, Jihomoravský kraj
Cyklostezka Mutěnka u Kyjova

Cyklostezka Mutěnka u Kyjova

Kyjov, Jihomoravský kraj
Koupaliště Dubňany

Koupaliště Dubňany

Dubňany, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí