Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Zeleného pásu Evropy ve vzdělávacím středisku Revis v Tachově
Příroda

Expozice Zeleného pásu Evropy ve vzdělávacím středisku Revis v Tachově

U tachovského Revisu se nachází venkovní areál s tématikou zeleného pásu Evropy. Vzdělávací středisko ho vybudovalo v rámci přeshraničního projektu „Učíme se Greenbelt“. Areál slouží jako zázemí pro přírodovědecké vzdělávání žáků a přístupný je také široké veřejnosti.
Venkovní areál tvoří mlatová cesta, kterou lemuje několik zastavení. Návštěvníci zde uvidí například ukázku zaniklé obce, k dispozici jsou také hmatové reliéfy znázorňující zvířata a rostliny žijící v oblasti Českého lesa. Nejen děti zaujme socha vlka v mírně nadživotní velikosti, který symbolizuje svobodu a divokou přírodu v oblasti Zeleného pásu Evropy v česko-bavorském příhraničí.

K dispozici je zde také vzdělávací program určený pro žáky základních škol (nebo jiné kolektivy, například skautské oddíly). Ten děti poučí o společné historii česko-německé historii regionu a „nové“ divočině, která vznikla tam, kde kdysi stávala železná opona. Dále se zabývá udržitelností Zeleného pásu Evropy a vůbec zodpovědným chováním člověka k přírodě.

Venkovní areál tohoto projektu je také v bavorském Bärnau, který je pojatý jako vodní biotop.

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa Nora

Chalupa Nora

Tachov, Plzeňský kraj
Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina u Tachova

Brod nad Tichou, Plzeňský kraj