!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Expozice mobilních telefonů v Železné Rudě
Kultura

Expozice mobilních telefonů v Železné Rudě

V Environmentálním a návštěvnickém centru Železná Ruda si prohlédnete expozici starých mobilních telefonů. Několik stovek mobilních telefonů připomíná prvopočátky bezdrátové komunikace v 80. letech minulého století či kusy z limitovaných edicí.
Muzeum, které má být první svého druhu v Česku, vystavuje v Environmentálním a návštěvnickém centru telefony z dob od jejich prvopočátků v osmdesátých letech minulého století, kdy přenosné přístroje vážily několik kilogramů, po kusy z limitovaných edicí.

K vidění jsou klasické telefony, tvarově i funkčně zvláštní kusy, které se u nás neprodávaly, nebo i prototypy, které se ani nedostaly do výroby. Součástí expozice jsou také dobové reklamy nebo ceníky. Velmi zajímavé jsou také dárkové předměty tehdejších mobilních operátorů nebo výrobců telefonů. Připomeňte si dobu, kdy takovou samozřejmost, jakou je dnes mobilní telefon, měl jen málokdo.

Mezi unikátní kousky patří mobily podepsané slavnými osobnostmi, například závodníkem Michaelem Schumacherem nebo zpěvákem Markem Ztraceným.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 19. 8. 2020