Úvod > Co chcete dělat? > Café Charlotte v Železné Rudě
Gurmánská turistika

Café Charlotte v Železné Rudě

Cukrárna s kavárnou Café Charlotte patří k nejvyhlášenějším šumavským cukrárnám se skvělými zákusky a vynikajícími zmrzlinovými a ovocnými poháry s pravou šlehačkou. Veškerý sortiment dortů a zmrzliny si zde vyrábí sami, podle vlastních receptur a z prvotřídních surovin.
Cukrárna Café Charlotte nabízí příjemné posezení ve stylové cukrárně a kavárně v centru Železné Rudy. Veškerý sortiment dortů a zmrzliny si v cukrárně vyrábějí sami, podle svých receptur a z prvotřídních surovin. Ochutnat zde můžete domácí zákusky a dorty, palačinky a štrůdly, mléčné koktejly či osvěžující míchané drinky, nepřeberné množství druhů kávy a hustou italskou horkou čokoládu s mnoha příchutěmi. Po výběru ze široké nabídky vás při čekání potěší projíždějící starodávná mašinka, umístěná nad hlavami hostů. Samozřejmostí je také připojení na internet.

Kapacita kavárny je 50 míst, letní zahrádka, která se hostům otevírá za příjemného počasí, poskytuje dalších 50 míst. Hostům cukrárny slouží také bezplatné parkoviště, hned vedle kostela.

Cukrárna Café Charlotte vznikla roku 1997. V průběhu následujících let získala díky vysoké kvalitě výroby a přístupu k zákazníkům přední místo v žebříčku cukráren v ČR. Mezi nejprestižnější ocenění patří certifikát Asociace cukrářů ČR a ministerstva pro místní rozvoj ČR: „Nejlepší cukrárna roku v ČR” (2004, 2005 a 2009 – od té doby se soutěž již nepořádala), TOP 10 cukráren v ČR, „Originální produkt Šumavy” za nějkteré výrobky a zřazení do evropského katalogu prestižních cukráren Internacional gastronomic guide (2010). V roce 2012, 2013 a 2014 získaly některé dorty hlavní ceny v soutěžích „Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka a Dětská chuťovka”.

Ubytování a restaurace v okolí

Panzion a restaurace U zlomený lyže

Panzion a restaurace U zlomený lyže

Železná Ruda, Plzeňský kraj
Pension Böhmerwald

Pension Böhmerwald

Železná Ruda, Plzeňský kraj
Penzion Sládek – vaše zázemí na Špičáku

Penzion Sládek – vaše zázemí na Špičáku

Železná Ruda, Plzeňský kraj
Pension U Jelena

Pension U Jelena

Železná Ruda, Plzeňský kraj