!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Exotika na ranči Bítovany
Příroda

Exotika na ranči Bítovany

Vezměte své děti za zvířátky, které nejen uvidí, ale budou si moci na některé i sáhnout a dokonce nakrmit. Jen 10 km od Chrudimi se nachází rodinná zoologická zahrada Exotika na ranči Bítovany. Najdete zde na 150 zvířat, včetně ohrožených druhů chráněných smlouvou CITES.
Exotika na ranči je soukromé, rodinné zařízení, které se zabývá chovem hospodářských i exotických zvířat. Původní záměr chovu pro svoje potěšení se díky zájmu jednotlivců změnil na vybudování objektu pro veřejnost. 

Ranč začal vznikat v roce 2017 a do dnešních dnů se stále rozrůstá. Domov u nás mají, kozy, koně, lamy, nyaly nížinné, bažanti, dikobrazi. Dále jsou to klokani, mývalové, nosálové, surikaty, mangusty, velemyši obláčkové. Z primátů jsou k vidění malpy plačtivé, kočkodani, giboni, tamaríni, kosmani, lemuři. Zástupce šelem je puma, rys, karakal, serval, irbis. 

Zvířata jsou k vidění v bezprostřední blízkosti a výběh u koz kamerunských je pro děti i dospělé přizpůsoben k tomu, aby si zvířata mohli pohladit a nakrmit. Pro děti jsou k dispozici také dvě dětská hřiště. 

V Pardubickém kraji se jedná o jediné zařízení s tímto zaměřením a místo našeho ranče je protkáno několika cyklostezkami. 

V prodeji máme turistické vizitky a turistické známky, což svědčí o tom, že jsme pro návštěvníky atraktivním místem. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Epifany patisserie

Epifany patisserie

Zaječice, Východní Čechy
Mlýn Skály ve Slatiňanech

Mlýn Skály ve Slatiňanech

Slatiňany, Východní Čechy
Motorest Bonet ve Slatiňanech

Motorest Bonet ve Slatiňanech

Slatiňany, Východní Čechy
Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Hostinec Obora ve Slatiňanech-Trpišově

Slatiňany, Východní Čechy