!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ekocentrum Dotek - dům obnovy tradic, ekologie a kultury
Ubytování

Ekocentrum Dotek - dům obnovy tradic, ekologie a kultury

Nové sídlo ekologické organizace nabízí vedle kvalitního ubytování a místní kuchyně také celou řadu jedinečných věcí a služeb, které nikde jinde nenajdete. Přijeďte se přesvědčit do Horního Maršova sami, že alternativy existují!
Ekocentrum Dotek sídlí v objektu bývalé barokní fary, v současné době zrekonstruovaném na ekologicky šetrnou budovu. Moderní vybavení uvnitř (ekologické vytápění, wi-fi, moderní kuchyně) však nijak nepopírá úžasný genius loci tohoto místa, který lze vnímat doslova na každém kroku. Samotný dům si zachoval svou původní podobu, hned před branou mu stojí přes 400 let stará lípa, na pár kroků od něj renesanční kostel od známého italského stavitele Carola Valmadiho.

Ekocentrum Dotek nabízí ubytování v historických interiérech, celkem se do něj vejde 27 hostů. Má také svou vlastní jídelnu, ve které se vaří z lokálních potravin místní kuchyně, samozřejmě i ve vegetariánské verzi. Uvnitř objektu jsou ale k vidění i jiné věci, které v obyčejném penzionu nenajdete. Například řemeslné dílny, ve kterých můžete zkusit tkalcování nebo vaření v černé kuchyni. Za pochodu vzniká též vlastní muzeum s regionální tématikou a jedinečný, interaktivní model Krkonoš.

Okolo bývalé fary se pak rozkládá velká zahrada plná ovocných stromů a bylin. Uprostřed se tyčí originální pódium ze dřeva, na jehož stavbu nebylo použito jediného kovového spoje. Konají se v něm koncerty a divadla, využívá se i ke svatebním obřadům. Děti si vyhrají na dětském hřišti (např. s dřevěnou stavebnicí umožňující sestavit známé stavby Krkonoš) a dospělí mohou zatím grilovat na přilehlém, před větrem krytém ohništi.

Největší výhodou místních hostů je ale program, který nabízí infocentrum v objektu. Návštěvníci (nejenom ubytovaní hosté) si mohou vybrat z několika velmi zajímavých výletů. Ty jsou tématicky rozděleny a věnují se místní krajině, historii a ekologii. Můžete si proto objednat lektora a dozvědět se o vybraném tématu maximum, nebo si půjčíte jen pomůcky a pracovní listy a objevování si užijete sami. Přijet můžete sami, s rodinou nebo třeba s celou vaší firmou. Ekocentrum Dotek mile překvapí každého!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
15.8.
Krkonošský půlmaraton - Světový pohár v běhu do vrchu

Krkonošský půlmaraton - Světový pohár v běhu do vrchu

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
10.12.
11.12.
XVIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů v Malé Úpě

XVIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů v Malé Úpě

Malá Úpa, Krkonoše a Podkrkonoší
12.6.
Pivofest v Trutnově 2021

Pivofest v Trutnově 2021

Trutnov, Krkonoše a Podkrkonoší
10.7.
11.7.
Runmageddon Gladiator Race Krkonoše

Runmageddon Gladiator Race Krkonoše

Špindlerův Mlýn, Krkonoše a Podkrkonoší

Ubytování a restaurace v okolí

Krakonošova chalupa  v Horním Maršově

Krakonošova chalupa v Horním Maršově

Horní Maršov, Krkonoše a Podkrkonoší
Modrokamenná bouda Janské Lázně

Modrokamenná bouda Janské Lázně

Janské Lázně, Krkonoše a Podkrkonoší
R Burger & Adventure Minigolf

R Burger & Adventure Minigolf

Svoboda nad Úpou, Krkonoše a Podkrkonoší
Nouzové útulny v Krkonoších

Nouzové útulny v Krkonoších

Svoboda nad Úpou, Krkonoše a Podkrkonoší