Úvod > Co chcete dělat? > Dvůr Krasíkov
Dvůr Krasíkov
"> "> "> Dvur Krasíkov "> Bistro "> Vyjíždky v brycce "> "> Kozy "> Rodinka lam "> Jelení rodinka "> Bály ve Stodole "> Mydlárna - obchudek
Přidat foto
Životní styl

Dvůr Krasíkov

Mezi Ovčím vrchem a Krasíkovem leží bývalý knížecí poplužní dvůr, který přestal chátrat a opět pomalu ožívá. Najdete zde např. mydlárnu, bistro s venkovním sezením, sýrárnu, možnost jízdy na koních a v bryčce, ale i řadu kulturně-společenských akcí.
Dvůr Krasíkov je rozsáhlý zemědělský areál, který býval v historii krásným knížecím poplužním dvorem zahrnujícím pivovar, maštale, kravíny, teletníky, bramborárnu, kovárnu, zahradnictví, stodolu, špejchar a další a další stavby. Bohužel, ani tento krásný statek nevynechala doba komunismu a její "blahodárné" hospodaření, a všechny budovy a vybavení statku byly zdevastovány provozem strojně-traktorové stanice státního statku. Ani následná privatizace po roce 1989 tomuto statku nepřinesla příliš mnoho štěstí.

V současné době areál spravuje naše rodinná společnost a její příznivci. Všemi možnými silami a dostupnými prostředky se snažíme tento areál zachránit dřív, než jeho devastaci dokončí zub času. Naším snem a snad i reálným cílem je tomuto areálu znovu vrátit život, jeho atmosféru a reprezentativní vzhled.

Od roku 2005 se nám tu podařilo již vybudovat stáje pro koně se zázemím pro obsluhu, krámek s vnitřním posezením, venkovní sezónní bistro, sýrárnu pro výrobu kozích a kravských sýrů, penzion a turistickou ubytovnu a stáje pro kozy a ovce. Také jsme zprvoznili polovinu naší stodoly, kde pořádáme různé soukromé i veřejné akce. Další projekty připravujeme.
 

Ve Dvoře Krasíkově najdete

  • mydlárnu – výrobnu přírodních mýdel
  • sýrárnu, kde zpracováváme naše kozí a kravské mléko
  • stylový krámek s lokálními produkty a příjemným posezením v zimních měsících, kdy je uzavřené naše bistro
  • bistro s venkovním sezením (duben až říjen)
  • minizoo, kde máte možnost vidět a nakrmit naše ovce, kozy, nutrie, jeleny, lamy, oslici, divočáky a další obyvatele zdejší farmy
  • stylovou stodolu s kulturními akcemi či s možností pronajmout si ji pro vaši soukromou akci – svatba, narozeniny, seminář...

 


Ubytování na statku

Pro hosty je připraveno 6 dvoulůžkových pokojů a také 1 čtyřlůžkový apartmán s oddělenými ložnicemi. Hosté se mohou těšit na dvoulůžkové pokoje s prostornou manželskou postelí, kterou lze v případě zájmu rozdělit. Každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením. V každém pokoji je pak pro hosty k dispozici kuchyňka s veškerým potřebným vybavením. U některých pokojů se také nachází balkon. Pro rodiny s dětmi je připraven čtyřlůžkový apartmán s dvěma oddělenými ložnicemi a možností dalších čtyř přistýlek. Hosté v pokojích také naleznou minibar s pestrou nabídku lokáních nápojů a pochutin.

Součástí penzionu je vlastní minizoologická zahrada, která především potěší ty nejmenší hosty. Hosté si zde také mohou prohlédnou místní výrobnu mýdla, sýrů a výrobky z dřeva a kovu. K ubytování si lze také přiobjednat vyjížďku na koni. V celém penzionu je k dispozici bezplatné připojení k internetu. Přímo u penzionu je pro hosty připraveno bezplatné parkoviště, kam mohou v klidu odstavit své automobily.
 

Turistická ubytovna

Turistická ubytovna Dvora Krasíkov je nedávno zrekonstruovaným objektem vhodným k ubytování především skupin turistů, školních výletů nebo skupin sportovců/cyklistů apod. Ubytuje se zde až 33 osob.

V přízemí a dvou patrech najdete: 

  • přízemí ubytovny – místnost s kuchyňskou linkou a jídelnou, 2 sprchy a 4 toalety a šatnu s několika uzamykatelnými skříňkami
  • 1. patro – zde se nachází 2 ložnice s palandami – první pokoj ubytuje 9 osob, druhý 12 osob 
  • 2. patro – podkroví ubytovny – je vyloženo kobercem a slouží jako oddychový prostor nebo po doplnění matracemi jako další možná lůžková kapacita – celková kapacita podkroví je až 12 lůžek 


Turistická ubytovna je standardně v provozu pouze v letních měsících – květen až září. Mimo toto období je zde z důvodu nutnosti vytápění možné zajistit ubytování pouze na základě dohody předem a cena je stanovena kvůli nákladům na vytápění na minimální částku 2.000 Kč za objekt a noc, což odpovídá počtu 10 osob. Osoby navíc jsou pak účtovány jednotlivě ve stejné cenové sazbě, jako po zbytek roku.

Ovčí vrch – památné místo selských bouří

Ovčí vrch – památné místo selských bouří

Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj
Hrad Krasíkov – Švamberk

Hrad Krasíkov – Švamberk

Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj
Mototuristika na skútrech

Mototuristika na skútrech

Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Café Kryštof Harant

Café Kryštof Harant

Bezdružice, Plzeňský kraj
Kavárna Srdíčko Konstantinovy Lázně

Kavárna Srdíčko Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj
Restaurace lázeňského domu Prusík

Restaurace lázeňského domu Prusík

Konstantinovy Lázně, Plzeňský kraj
Údolí Volavek – přírodní centrum

Údolí Volavek – přírodní centrum

Bezdružice, Plzeňský kraj