Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Říše loutek Praha
Kultura

Divadlo Říše loutek Praha

Loutkové amatérské divadlo Říše loutek bylo založeno akad. soch. Vojtou Suchardou v roce 1920. Od roku 1928 soubor sídlí v nových prostorách, vybudovaných jako součást nové budovy Městské knihovny v Praze, v Žatecké ulici.
Divadlo Říše loutek na Starém Městě pražském hraje pro děti předškolního a školního věku, ale oslovuje i dospělé diváky svými večerními představeními konanými jednou za měsíc. Základem repertoáru jsou pohádky klasické uzpůsobené dnešním malým divákům.

Soubor je čistě amatérský. Divadlo však spolupracuje s profesionálními tvůrci (Jiří Žáček, Věra Provazníková, Vadim Petrov, Ivan Hlas, Šárka Váchová, R. a M. Lhotákovi). Říše loutek spolupracuje s Komorou tlumočníků do českého znakového jazyka a díky tomuto projektu hraje některá představení i pro neslyšící diváky (O nezbedných kůzlátkách, O Koblížkovi a O Budulínkovi, Kašpárek v pekle).

Divadelní sezóna začíná v říjnu a končí posledním dubnovým víkendem. Hraje se každý víkend od 14 a od 16 hodin. Pokladna je otevřena v sobotu a v neděli od 13:00 do 16:00. Lístky je možno si rezervovat na webových stránkách divadla, nebo na telefonu 222 324 565. Jednotné vstupné je 70 Kč.