!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Rochlov – Bylinkové panství
Zážitky

Zámek Rochlov – Bylinkové panství

Na zámku Rochlov můžete využít cyklocentrum a půjčovnu kol. Areál nabízí i možnost realizace svatebního dne a nově stravování v hostinci. V průběhu roku vás zabaví akce v rámci Bylinkového panství.
Nemusíte si navlékat pantofle a bez ostychu můžete fotografovat. Nejen tímto se zámek Rochlov liší od ostatních, které jste jistě navštívili. Tady neuvidíte galerie předků, sbírky nábytku a porcelánu. Zámek a celý areál naopak nabízí pohled do zákulisí a zázemí obnovy památkových objektů.

V bezprostřední blízkosti vstupu do areálu zámku v objektu bývalé vrátnice je provozováno cyklocentrum a půjčovna historických i současných kol pro vyjížďky do blízkého okolí. Cyklocentrum je vybaveno koupelnou s WC a oddělenými šatnami. Součástí cyklocentra je mycí box pro kola. Otevírací doba cyklocentra je dle domluvy na tel. čísle: 724 152 355 (pan Šindelář).

Zámecký areál nabízí možnost prohlídky, kde vás seznámí s historií, současností a tak trochu i budoucností. Kromě cyklocentra jsou zde i výstavní plochy v sýpce i možnost malého občerstvení. Ke svatebnímu obřadu lze využít zámecké kaple nebo prostory v zámeckém areálu.

Hostinec 1749 nabízí občerstvení a zázemí pro společenské a kulturní akce. Do budoucna se počítá s rozšířením služeb o ubytování.

Bylinkové panství nabízí návštěvníkům zámku tradiční, netradiční a významné dny. Každý měsíc je něčím zajímavý a vybrány budou tradiční i netradiční zvyky, které jsou charakteristické pro Bylinkové panství a vám budou inspirací. Patří sem hodování, veselice, pěstování, sběr a využití bylin, příroda a její krásy a mnoho dalšího. Pro veřejnost se brána panství otevře vždy jeden den v měsíci.

V roce 2015 zde bude otevřeno:
  • 14.7.2015 od 14 hodin – Devět týdnů baroka
Z historie zámku:
Zámek Rochlov je nejstarší součástí obce Rochlov. V místě dnešního zámku stávalo kdysi starší sídlo zdejších pánů. Z této doby se zde zachovalo ještě několik objektů. V roce 1711 zde byl postaven barokní zámek s přilehlým parkem. Celý areál měl v průběhu doby různé využití, byl zde pivovar, konírna, školkařské závody a skleníky. Po celé věky byl zámek centrem dění v obci. Za doby socialismu však po ztrátě majitele zpustl a z jednotlivých objektů se stala ruina. Zámek Rochlov včetně celého areálu koupila v roce 2002 firma Pegisan, která realizuje obnovu této turistické atraktivity.
Zobrazit více
Půjčovna obytných aut Plzeň

Půjčovna obytných aut Plzeň

Nýřany, Plzeňsko a Český les
Vyhlídka vodárenská věž v Heřmanově Huti

Vyhlídka vodárenská věž v Heřmanově Huti

Heřmanova Huť, Plzeňsko a Český les
Sport studio Nýřany

Sport studio Nýřany

Nýřany, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Kemp Keramika u přehrady Hracholusky

Líšťany, Plzeňsko a Český les
Chata u Hracholuské přehrady

Chata u Hracholuské přehrady

Hracholusky, Střední Čechy
Kemp Kosatka na přehradě Hracholusky

Kemp Kosatka na přehradě Hracholusky

Pňovany, Plzeňsko a Český les
Kavárna Stará škola

Kavárna Stará škola

Vejprnice, Plzeňsko a Český les