!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Centrum lesní pedagogiky v Brně
Zážitky

Centrum lesní pedagogiky v Brně

Moderně vybavené bezbariérové Centrum lesní pedagogiky a environmentálního vzdělávání naleznete v Jezuitské ulici. Programy vedené lesními pedagogy nabízejí Lesy ČR zdarma.
Učebna je vybavená audiovizuální technikou a dalším příslušenstvím pro výuku 25 osob. Nachází se zde expozice s tematickým zaměřením na ochranu přírody a lesnictví a i pracovní prostor pro výtvarnou činnost, dílny a kreativní tvorbu. Programy jsou zaměřeny na děti předškolního věku, žáky základních škol, studenty i odbornou veřejnost, osoby se speciálními vzdělávacími potřebami i seniory.

Pořádají se zde vycházky, besedy, přednášky, kreativní dílny, soutěže i dny s Lesy ČR. Zdejší lesní pedagogové přiblíží práci lesníků, význam lesa a lesního hospodářství včetně ochrany přírody jako historické a nedílné součásti lesního hospodaření.

Lesní pedagogika je jednou z metod lesnické a environmentální výchovy, v níž je možné předat pravdivé informace o lese a hospodaření v něm prožitkovou formou díky poutavému vyprávění a hrám. Účastníci poznávají les všemi smysly, takže si vše lépe zapamatují. Podnik Lesy ČR patří mezi české průkopníky lesní pedagogiky, veřejnost touto formou vzdělává od roku 1999.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Shot bar v Brně

Shot bar v Brně

Brno, Jižní Morava
Rotor bar v Brně

Rotor bar v Brně

Brno, Jižní Morava