Úvod > Co chcete dělat? > Boulderingová stěna v Bohumíně
Boulderingová stěna v Bohumíně
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Boulderingová stěna v Bohumíně

V dubnu 2019 se v Bohumíně otevřela nová lezecká boulderingová stěna.
Stěna má různou obtížnost. Vyřádí se na ni jak zkušení lezci, tak i ti, kteří s lezením začínají, anebo teprve uvažují o tom, že to chtějí vyzkoušet. Její nejvyšší bod má čtyři a půl metru. Lezecká plocha v Bohumíně má dohromady 240 m² a  dopadiště 118 m². Stěna lezcům nabídne lehké i těžké převislé profily. Nechybí ani zajímavý oblouk. K dispozici je přes tisíc „chytů“ a asi sedmdesát „boulderů“. Jsou na ní co nejpestřejší lezecké stezky. Jejich obtížnost je barevně odlišena a co víc, každý měsíc se bude pravidelně obměňovat, aby se sportovcům neokoukala a pořád je bavila.
 
Lezení na boulderingové stěně není na výbavu nijak náročné. Stačí vlastní ruce, nohy a k tomu „lezečky“. To jsou speciální boty, které chrání a obepínají nohu, mají skvělou přilnavost na chytech a stepech a umožňují na nich jemné i obratné kroky. Někteří lezci se ještě neobejdou bez pytlíku s „magnéziem“, což je přípravek, který omezuje pocení rukou. V Bosporce za 30 korun lezečky půjčují, magnésium vám tady nabídnou zdarma. Začátečníci navíc mohou po domluvě využít i služeb instruktora.

Lezecká stěna bude otevřena denně od 9 do 21 hodin. Jednorázový vstup přijde zájemce od 15 let ve všední dny dopoledne (od 9 do 14 hodin) na 60 korun, odpoledne (od 14 do 21 hodin) a o víkendech a svátcích pak na 90 korun. Dítě do 15 let zaplatí za vstup bez ohledu na čas a den 60 korun.
 
Kromě toho stěna nabídne i možnost vyzkoušet si slaňování, což není v boulderingových centrech obvyklé. Pro ty nejmenší je k dispozici bezpečný prostor pro výuku lezení.
 
Bouldering je lezení bez lana na malých skalách nízko nad zemí. Název pochází z anglického slova „boulder“, což znamená „balvan“. Leze se jak v přírodě, tak i na umělých stěnách v halách a tělocvičnách vybavenými tzv. bouldermatkami, tedy měkkými podložkami v místech dopadu, které tlumí případné pády. Bouldering začíná být čím dál populárnější hlavně u začátečníků, a to kvůli své nenáročnosti na lezecké zkušenosti i vybavení.

Provozovatel

Městské sportoviště Bosporka

Nerudova 1037
735 81 Bohumín
Tel.:
+420 596 012 638
Email:
bospor@bospor.info
WWW:
https://www.bospo...
GPS:
49,917676 18,350973
 
 

Vstupné

Poznámka:Dospělý (9-14 hod všední den) - 60 Kč
Dospělý (14-21 všední den, víkendy, svátky) - 90 Kč
Dětí - 60 Kč

 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 
Aquacentrum Bohumín

Aquacentrum Bohumín

Bohumín, Moravskoslezský kraj
Kališovo jezero v Bohumíně

Kališovo jezero v Bohumíně

Bohumín, Moravskoslezský kraj
Hraniční meandry řeky Odry

Hraniční meandry řeky Odry

Bohumín, Moravskoslezský kraj
Mauglího labyrint v Bohumíně

Mauglího labyrint v Bohumíně

Bohumín, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion ve věži v Bohumíně

Penzion ve věži v Bohumíně

Bohumín, Moravskoslezský kraj
Heřmanický pivovar

Heřmanický pivovar

Ostrava, Moravskoslezský kraj