Úvod > Co chcete dělat? > Bazén Hloubětín – jediný bazén v Praze s mořskou vodou
Lázně a wellness

Bazén Hloubětín – jediný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín je jediný pražský bazén s přisolovanou vodou. Vodu čistí australská technologie která přidává do vody mořskou sůl (slanost vody je 0,5%). V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény – sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m).
V Plaveckém a sportovním areálu Hloubětín vás především přivítá čistota, rekonstruovaná sociální zařízení a sprchy. Nové vybudované samostatné moderní úpravny vody pro každý bazén, čištění pískovými, vzduchovými a chemickými filtry a úprava vody pomocí australské technologie SWC Oceanic s vsádkou přírodní mořské soli, to vše jsou důležité faktory pro prostředí prosté plísní. Pocit svěžesti a úplného uvolnění ve vás vyvolá i návštěva parních komor. V nich se vedle dospělých mohou otužovat i prohřát především děti, které nikdy neznají časovou míru pobytu ve vodě.

V letním období můžete využít ještě venkovní bazén 12 x 8 metrů. Teplota vody v krytých bazénech se pohybuje okolo 27-28°C.

V prostorách areálu najdete také finskou saunu. Provoz je přizpůsoben návštěvníkům tak, aby ji dopoledne mohli využívat zejména maminky s dětmi z nedalekých sídlišť. Tomu odpovídá i cena vstupného do vlastních bazénů i sauny. Součástí areálu je kromě bazénů i tělocvična. Je zde i malý sál pro skupiny zájemců, kteří rádi v malém kolektivu provozují aerobic. Vzhledem k povrchu je prostor vhodný pro míčové hry (mimo fotbalu), aerobic a další cvičení.