Úvod > Aktuality > Kam za vodou v Praze
Kam za vodou v Praze
"> "> ">
Lázně a wellness

Kam za vodou v Praze

  • Vydáno2. února 2020
Kromě několika krytých bazénů, letních koupališť, vodních nádrží a říčních lázní najdete v Praze i čtyři celoročně otevřené aquaparky. Vodní ráje si můžete užívat po celý rok. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu!

Aquaparky a wellness centra nabízejí zábavu i relaxaci

aquapark ČestliceNejvětší aquapark ve střední Evropě, Aquapalace Praha, s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness s řadou tobogánů, skluzavek a dalších oblíbených vodních atrakcí, leží na okraji Prahy. Ve třech krytých prostorách vás čekají jak divoké adrenalinové zážitky na tobogánech, skluzavkách, v dravých řekách a adrenalinové atrakci Spacebowl, tak relaxace, vířivky, sauny a wellness. Pro děti je určen Palác pokladů s pohádkově rodinnou atmosférou a vrakem pirátské lodi, k dispozici je i část aquaparku pod širým nebem, restaurace a bary.

Aquadream barrandovaquaparku Aquadream Barrandov je k dispozici 25 m dlouhý plavecký bazén, vířivka, divoká řeka s umělým protiproudem a dva tobogány, 115 m dlouhý červený a 62 m dlouhý modrý, který se sjíždí na dvoumístných nafukovacích člunech. Nabídku doplňují dětská brouzdaliště, sauna, parní lázeň a restaurace s výhledem do hlavní bazénové haly. S dětmi se sem můžete vydat na pravidelné animační programy, k nimž patří také speciální akce se sníženým rodinným vstupným.

plavečák šutkaAquapark Šutka v Kobylisích nabízí kromě 50metrového plaveckého bazénu také aquapark se skluzavkami a tobogány. V areálu nechybí občerstvení, posilovna, wellness, bowling a venku brouzdaliště. Součástí areálu jsou dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvě parní lázně. Bazénová technologie je zde namontována v tom nejnovějším a nejmodernějším provedení. Voda je čištěna nejen chlorem, ale i UV lampami, které radikálně snižují riziko kontaminace.
 
Aquacentrum Letňany Lagoon nabízí krytý 25 m dlouhý bazén s 86 m dlouhým toboganem a skluzavkou, v areálu je rovněž několik menších relaxačních a masážních bazénků s divokým proudem a vířivkou, dětské brouzdaliště a trampolína, zájemci si mohou vyzkoušet aquazorbing.


Oblíbené pražské plavecké bazény

plaváníMezi nejoblíbenější pražská sportoviště patří plavecký bazén v Podolí. Vnitřní krytý bazén o velikosti 50 m patří k největším v Praze. Venkovní bazén, obklopený nádhernou scenérií skal, je přístupný i v zimní sezoně, voda v nich je vyhřívaná na 26 – 27°C. Využít zde můžete také páru, saunu a fitness centrum. Cena dvouhodinové vstupenky se pohybuje kolem 120 Kč. Bazén v Podolí je otevřen veřejnosti až do 21:45 hod., takže stihnout si zaplavat zvládne opravdu každý.
 
Plavecký areál v Hloubětíně láká návštěvníky především na mořskou vodu, která zaručuje absolutně čisté vodní prostředí. Pocit svěžesti a úplného uvolnění ve vás vyvolá i návštěva parních komor. V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény – sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m). V areálu se pro milovníky sportu nachází i tělocvična a posilovna. Pro ty, kteří dávají přednost relaxaci je zde sauna. Teplota vody v bazénu se pohybuje okolo 27°C.

jedenáctkaPlavecký areál Jedenáctka na Jižním Městě nabízí v bazénové hale je 25 metrů dlouhý plavecký bazén s pěti plaveckými drahami a vodou teplou okolo 28°C. Maximální hloubka bazénu dosahuje 1,8 metru. Součástí je také zábavní sektor s 24metrovým tobogánem s převýšením 4,5 metru. Zábavu i odpočinek nabízí také vířivka, 1,2 metru hluboký bazének s hydraulickým zvedákem pro handicapované, proudovým kanálem a dětským brouzdalištěm ve tvaru nepravidelného mnohostranu o maximálním půdorysu 9,5 x 6,2 metru. V bazénové hale se dále nachází wellness centrum, kde najdete finskou a aroma saunu, jejíž součástí je ochlazovací bazének a ledovač.
Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Spa – Wellness centrum Aquapalace Praha

Dopřejte svému tělu hojivé doteky přírodních procedur a nechte o sebe pečovat špičkové profesionály v oboru péče o tělo. Ve spa – wellness centru Aquapalace Praha si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Plavecký areál Jedenáctka nabízí tři haly. V první je 25 m dlouhý bazén s pěti drahami, tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty.

Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Aquapark Aquacentra Šutka nabízí mnoho atrakcí, zábavy a jiných lákadel, které si zamilujete! V aquaparku naleznete 2 velké tobogány, 3 skluzavky, divokou řeku, dětské brouzdaliště pro nejmenší, relaxační bazén a vířivku nabízející příjemný relax.

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium.

Bazén Hloubětín – jediný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín – jediný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín je jediný pražský bazén s přisolovanou vodou. Vodu čistí australská technologie která přidává do vody mořskou sůl (slanost vody je 0,5%). V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény – sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m).

Aquacentrum Letňany Lagoon

Aquacentrum Letňany Lagoon

Plavecký bazén Letňany Lagoon patří k nejoblíbenějším zařízením tohoto zaměření v Praze. Vedle 25metrového bazénu zde naleznete celou řadu atrakcí, například 86 m dlouhý tobogán, zábavný bazének s masážními chrliči a tzv. divokým kanálem, bazének se vzduchovými i vodními masážemi a další atrakce.